ریزش قیمت دلار به کانال ۲۴ هزار تومانی

تهران- ایرنا- ارزش دلار در پی اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سقوط کرد و امروز ( شنبه) هر دلار در صرافی‌های بانکی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد که از کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) حکایت دارد.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۳ و ۳۵ دقیقه امروز نرخ فروش دلار در صرافی‌های بانکی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد و یوروبا کاهش ۲ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) با نرخ ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

همچنین در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته (پنجشنبه) هر دلار با قیمت میانگین ۲۶ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شد و یورو با نرخ ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

علاوه بر این، در سامانه نیما نیز در روز پنجشنبه حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۹۸ تومان و حواله دلار به ۲۶ هزار و ۱۴ تومان به فروش رسید.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسان بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

به گزارش ایرنا، اگرچه در مقطعی نرخ دلار تا ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان نیز افزایش یافت اما در ۲۰ روز اخیر روند افزایشی قیمت شکسته شد و شاهد کاهشی قیمت‌ها در بازار بودیم. 

در حالی که از هفتم آبان‌ نرخ دلار در صرافی‌های بانکی روند رو به رشد خود را آغاز کرد، از صبح پنجشنبه ۱۵ آبان روند نزولی شدیدی را در پیش گرفت.  

 دلار آمریکا روز پنجشنبه در برابر ارزهای رقیب با نزدیک شدن به زمان اعلام رسمی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، روند کاهشی خود در یک هفته اخیر را ادامه داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =