فعالیت‌ موکب‌های اربعین در خوزستان ادامه می‌یابد

اهواز - ایرنا - رییس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی ، تغذیه و اسکان ستاد اربعین خوزستان گفت:فعالیت موکب‌های مردمی استان پس از اربعین نیز به اشکال مختلف در شهرهای خوزستان ادامه می‌یابد.

حجتالاسلام سیدمحمود موسوی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ، ادامه احداث سازه موکب‌های اربعین در مرز چذابه ، آموزش منظم و مستمر موکب داران و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی حرم‌های مطهر در عراق و سوریه را مهمترین ماموریت موکب‌های خوزستان بیان کرد و افزود:بسیاری از اعضای موکب‌های اربعین همچنان یاری‌گر کادر درمانی برای مبارزه با کرونا و مشارکت در تهیه و تولید ماسک هستند.
وی گفت: موکب‌ها ازهم‌اکنون خود را برای خدمت‌رسانی شایسته از زایران اربعین آینده، در مرزهای چذابه و شلمچه با توجه به قرار گرفتن ایام اربعین در فصل گرما آماده می‌کنند.

امسال موکب‌های اربعین به دلیل خطر ناشی از ویروس کرونا ، و ممنوعیت عزیمت زایران به شهرهای مقدس عراق نتوانستند میزبان زایران حسینی در مرزهای چذابه و شلمچه باشند.موکب‌های اربعین به تدریج از سال ۱۳۹۲ شکل گرفتند و رفته رفته به نقطه اتکایی برای کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده از زلزله ، سیل و رسیدگی به بیماران کرونایی و خانواده های آسیب دیده از این ویروس منحوس تبدیل شدند.

هیچ پروژه عمرانی در حرم‌های مطهر تعطیل نشده است
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: با وجود خطر ناشی از ویروس کرونا ، هیچ یک از پروژه های عمرانی در حرم‌های مطهر در عراق و سوریه متوقف نشده است.
حجت‌الاسلام موسوی روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی در حرم‌های مقدس کربلا ، نجف ، کاظمین ، سامرا و حرم مطهرحضرت زینب (س) را در سوریه مطلوب ارزیابی  کرد و از مردم دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خواست کمک‌های نقدی وغیرنقدی خود را برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه‌های عمرانی در حرم‌های مطهر اختصاص دهند.

سیمان نیاز اساسی پروژه‌های عمرانی در حرم های مطهر
رییس ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: هم اکنون سیمان نیاز اساسی پروژه‌های عمرانی برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر به ویژه صحن حضرت زینب(س) در کربلا و صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف است.
وی با اشاره به طرح "هرخوزستانی یک پاکت سیمان" برای توسعه حرم‌های مطهر در نجف اشرف و کربلای معلا افزود:تاکنون بخش مهمی از سیمان مورد نیاز این پروژه‌ها از سوی خیران و مردم ولایی خوزستان تامین شده ولی همچنان نیازمند مشارکت بیشتر مردم استان هستیم.

وام اقساطی برای مشارکت مردم در بازسازی حرم‌های مطهر
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از اجرای طرح پرداخت وام اقساطی برای مشارکت مردم در بازسازی حرم‌های مطهر خبر داد.
وی گفت: بر این اساس خیرانی که تمایل دارند در بازسازی حرم‌های مطهر مشارکت داشته باشند با مراجعه به ستادهای شهرستانی ستاد بازسازی عتبات عالیات ، فرم دریافت وام از بانک قرض الحسنه مهر ایران را پر کرده و بدون مراجعه به بانک و ضامن و براساس توان مالی خود ، در بازسازی حرم‌های مطهر بر اساس انتخاب و نیت خود مشارکت کنند.
به گزارش ایرنا مردم خوزستان تاکنون در پروژه‌های عمرانی حرم‌های مطهر حضرت زینب(س) در سوریه ، صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف ، حرم‌های امامین عسکریین(ع) و امامین جوادین(ع) در سامرا و کاظمین و طلاکاری ایوان حرم علوی به صورت نقدی ، غیرنقدی و اهدای طلا مشارکت داشته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =