تسهیلات مورد نیاز برای افتتاح فاز دوم واحد صنعتی تولید اکسیژن تامین شود

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور رفع کمبود و نیاز بیمارستان های استان به اکسیژن باید هر چه سریع تر تسهیلات مورد نیاز برای افتتاح فاز دوم واحد صنعتی تولید اکسیژن تامین شود.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در یاسوج اظهار داشت:  با توجه به شیوع بیش از پیش کرونا در استان یک واحد صنعتی در استان، اکسیژن مورد نیاز بخش خصوصی و بیمارستان های استان را تامین می کند که باید فاز دوم آن نیز به بهره برداری برسد.

وی افزود: امکانات دارویی و درمانی در بیمارستان های استان در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، شهید رجایی گچساران و امام خمینی دهدشت به طور یکسان توزیع شده و وزارت بهداشت و درمان بر توزیع این اقلام و تجهیزات نظارت دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا در استان از همان ابتدا خط تولید شرکت سینره به تولید ژل و محلول ضد عفونی اختصاص یافت و در این زمینه تلاش شد تا نیاز استان رفع شود که علاوه بر آن توانستیم به دیگر استان ها نیز ارسال کنیم.

کلانتری بیان کرد: هنوز در پیشخوان ها، بانک ها، پایانه های مسافر بری استان، در رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک مشکل داریم و برخی ها کوتاهی می کنند.

وی ابراز داشت: به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند نباید ارائه خدمت شود زیرا این افراد سلامت همه مردم را به خطر می اندازند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تعطیلی بانک ها به طوری برنامه ریزی شود که تعطیلی آن ها سبب ازدحام بیشتر مردم در هفته های آینده نگردد.

کلانتری تصریح کرد: هیچ دغدغه ای برای کالای مورد نیاز مردم استان نباید وجود داشته باشد و توزیع این اقلام در شهرستان ها باید با رعایت اصول بهداشتی انجام گیرد و از تجمعات خودداری شود.

وی عنوان کرد: با دست اندرکاران برپایی مراسمات شلوغ در استان، به طور جد برخورد قانونی می شود و می طلبد بزرگان به این مسئله ورود کنند و مانع از برپایی چنین مراسماتی شوند.

معان سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از مراکز و کانون های اصلی شیوع کرونا در استان دفاتر اسناد رسمی استان است.

احد جمالی افزود: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا به مدت ۲ هفته پیش رو، تدفین تنها توسط فامیل درجه یک انجام گیرد.

وی تاکید کرد: وضعیت مدارس استان از لحاظ شیوع بیماری کرونا مطلوب نیست و به دلیل ناقل بودن برخی از دانش آموزان، تعدادی از کادر آموزشی مدارس استان به کرونا مبتلا شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز گفت: طی یک هفته گذشته ۱۶۱۰ مورد بازرسی از اصناف کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که ۲۷ مورد پلمپ داشته ایم و ۵۵ فقره به مراجع قضایی معرفی شده اند. 

محمدمهدی بانشی افزود: برگزاری مراسمات عروسی و عزا در استان با دعوت مردم به صرف کرونا، در قالب کلیپ هایی دست به چرخ می چرخد و در بیشتر شهر ها و روستاهای استان ما را با بحران مواجه کرده است.

فرماندار بویراحمد نیز گفت: به منظور کاهش روند شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، بازار یاسوج، جمعه بازار و آبشار تعطیل شده و محدودیت های ترافیکی اعمال شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =