۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84101604
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش شدید ذخایر خونی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی از کاهش شدید ذخایر خونی در این استان خبر داد و گفت: با ادامه این روند پاسخگویی به بیماران نیازمند خون در مراکز درمانی طی روزهای آتی با چالش مواجه خواهد شد.

دکتر مجید عبدالهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ذخایر خونی استان به شدت رو به کاهش است و با کاهش فزاینده ذخایر خونی استان، خدمت رسانی به بیماران و نیازمندان به خون با مشکل مواجه شده است.
وی ادامه داد: در هفت ماه سال جاری ۹۵ هزار و ۳۱۴ داوطلب اهدای خون به پایگاههای  انتقال خون خراسان رضوی مراجعه کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: ذخایر خونی  با شیوع مجدد ویروس کرونا در این استان به ویژه مشهد مقدس به شدت کاهش یافته است در حالی که مرکز انتقال خون استان وظیفه تامین خون ۶۱ بیمارستان را بر عهده دارد.
وی افزود: یکی از علل کاهش ذخایر خونی  باور غلط انتقال ویروس کرونا از طریق اهدای خون است که این باور نادرست می‌باشد.
عبدالهی گفت: داوطلبان اهدای خون می توانند به سامانه نوبت دهی اینترنتی  nobatdehi.ibto.ir  انتقال خون خراسان رضوی مراجعه کنند تا روز و زمان نوبت اهدای خون آنان مشخص شود.
خراسان رضوی سومین تولید کننده خون در کشور بعد از استان‌های تهران و فارس به شمار می‌رود.
هم اکنون ۱۱ پایگاه انتقال خون در خراسان رضوی فعال هستند که ۶ پایگاه در مشهد و پنج پایگاه در شهرستان‌های نیشابور، گناباد، قوچان، تربت‌حیدریه و سبزوار قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها