۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 84101603
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ میلیمتر بارندگی در بانه ثبت شد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته ۹ میلیمتر بارندگی در بانه این استان ثبت شده در سال زراعی جاری بیشترین میزان بارش در یک شبانه روز است.

علی پناهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاهش ۹۸ درصدی بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری در این استان اظهار داشت: بیشترین بارش‌های این استان در شبانه روز گذشته به ثبت رسیده که شامل ۹ میلیمتر در بانه و سه میلیمتر در سقز است.

وی اضافه کرد: طبق پایش نقشه‌های هواشناسی سامانه بارشی نسبتا فعالی ازامروز شنبه تا روز چهارشنبه در استان فعالیت دارد که در مدت فعالیتش منجر به ابرناکی و مه آلود شدن هوا، وزش گاها شدید باد و رگبار باران و رعد و برق می‌شود.

پناهی یادآور شد: طی این مدت میزان بارندگی در نیمه غربی استان شامل شهرستان‌های بانه، سقز، مریوان، کامیاران، زرینه و دیواندره قابل ملاحظه بوده و انتظار می‌رود حجم بارش در این مناطق منجر به آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی شود.

وی افزود: طی امروز و شنبه با انتقال رطوبت به استان مجددا بارش‌ها تشدید می‌شود و دمای هوا نیز به طور میانگین ۶ درجه سانتی گراد روند کاهشی دارد.

میزان بارش‌ نزولات جوی استان کردستان در ۴۰ روز ابتدایی سال زراعی جاری (۱۴۰۰ - ۱۳۹۹) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۸ درصد کاهش داشته است.

میانگین بارندگی سال زراعی جاری در این مدت اول امسال تنها یک میلیمتر و چهار ایستگاه زرینه پنج میلیمتر، مریوان چهار میلیمتر، بانه نیم میلیمتر و بیجار ۲ دهم میلیمتر ثبت شده است.

این در حالیست که سال گذشته در این مدت تمام شهرستان‌ها شاهد نزولات جوی به میزان میانگین ۴۵ میلیمتر بوددو که بیشترین آن نیز در بانه با ۸۷ میلیمتر، سنندج ۵۶ میلیمتر، سروآباد ۵۴ میلیمتر به وقوع پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =