واکنش رئیس جمهوری لبنان به تحریم باسیل از سوی آمریکا

ایرنا - تهران - رئیس جمهوری لبنان در واکنش به تحریم آمریکا علیه «جبران باسیل» وزیر خارجه سابق این کشور گفت که بیروت از واشنگتن درخواست ارائه شواهد و اسنادی که منجر به اعمال تحریم علیه باسیل شده، خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری لبنان امروز (شنبه) اعلام کرد که، "میشل عون" رئیس جمهوری لبنان به اقدام دیروز آمریکا در تحریم باسیل وزیر خارجه سابق این کشور واکنش نشان داد و گفت که بیروت از واشنگتن درخواست خواهد کرد، تا شواهد و اسنادی را ارائه کند که منجر به اعمال تحریم علیه باسیل شده است.

رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد، باید دلایل و مدارکی علیه باسیل وجود داشته باشد تا دستگاه قضایی لبنان برای اجرای روند قانونی لازم، اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد که این پرونده را مستقیما پیگیری خواهد کرد و در صورت وجود هرگونه اطلاعات در مورد این اتهامات ، دادگاههای لازم برگزار می شود.

میشل عون از شربل وهبه وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور لبنان خواست  تماس های لازم با سفارت امریکا در بیروت و سفارت لبنان در واشنگتن در این خصوص برقرار کند. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز، جبران باسیل رهبر حزب مسیحی «جریان آزاد ملی لبنان» و داماد رییس جمهوری این کشور را تحریم کرد.

«حزب الله» لبنان نیز اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تحریم جبران باسیل وزیر خارجه پیشن و رهبر حزب مسیحی جریان آزاد ملی لبنان را محکوم کرد.

کشته شدن یک سرباز ارتش لبنان 

بر اساس بیانیه ارتش لبنان، یکی از سربازان ارتش این کشور امروز (شنبه) در جریان تیراندازی افراد مسلح ناشناس در منطقه «جرود عرسال» کشته شد.

ارتش لبنان اعلام کرد که افراد ناشناس در حالی که سوار بر موتورسیکلت بودند، اقدام به تیراندازی به سوی نیروهای گشتی لبنان کردند که در پی آن یک سرباز کشته شد.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این عملیات را برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =