گروه نخست جانبازان خراسان رضوی در برابر آنفلوآنزا ایمن سازی شدند

مشهد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: با اتمام مرحله نخست تزریق واکسن آنفلوآنزا، ۲ هزار و ۸۱۵ جانباز و ایثارگر واجد شرایط در برابر این بیماری ویروسی واکسینه شدند.

محمدجواد غلامپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با همکاری این بنیاد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مرحله جانبازان ۵۰ درصد، گروهی از جانبازان شیمیایی و جامعه ایثارگری دارای بیماری سخت درمان و وابسته به تخت در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی به صورت رایگان واکسن آنفلوآنزا دریافت کردند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون رایگان سایر جانبازان دارای شرایط و دیگر گروههای ایثارگری شامل والدین شهدا و همسران بالای ۶۰ سال شهدا در مرحله بعد واکسیناسیون قرار دارد که با تامین واکسن آنفلوآنزا، ایمن سازی این قشر نیز در برابر این بیماری ویروسی آغاز می‌شود.

خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. شمار جانبازان زیر ۲۵ درصد در این استان ۲۹ هزار نفر می باشد.

در حال حاضر جمعیت زیرپوشش خدمات بنیاد شهید خراسان رضوی ۳۱۴ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =