ابتلاء به کرونا در سیستان و بلوچستان سیر صعودی گرفت

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان سیر صعودی به خود گرفته است به طوری که در شبانه روز گذشته ۱۲۱ بیمار جدید به شمار مبتلایان افزوده شده است.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای بحران کرونا  ۱۸ هزار و ۲۲۷ نفر از مردم سیستان و بلوچستان به کرونا مبتلا شده اند و از بیمارستانها و مراکز غربالگری خدمات دریافت کرده اند.
وی گفت: همچنین تا کنون ۷۷۴ نفر از هم استانی های عزیز در بیمارستانهای استان جان خود را از دست داده اند که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم اینک ۱۳۳ مورد مثبت کرونا در بخش های بیمارستانی استان بستری که تعدادی از این عزیزان بدحال و در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
هاشمی بیان کرد: از روند افزایش کرونا در استان نگرانیم و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی هم استانی های عزیز با سیر بی رویه مراجعان مشکوک و مبتلای به کرونا مواجه خواهیم بود.

وی بیان کرد: با وجود تلاش‌ها، تبلیغات، تذکرات و فرهنگ سازی های انجام شده متاسفانه هنوز بسیاری از مردم بدون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در شهرها و روستاها بویژه بازارها تردد می کنند که همین مساله موجب گسترش بیشتر بیماری کرونا شده است.

استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی و پراکندگی در حوزه بهداشت و درمان به سه حوزه شمال، مرکز و جنوب تقسیم شده که دانشگاه علوم پزشکی زابل پنج شهرستان شمالی استان، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۶ شهرستان مرکزی و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ۱۲ شهرستان جنوبی استان را زیرپوشش دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =