فرماندار رامسر نسبت به برگزاری دورهمی‌های خانوادگی هشدار داد

نوشهر - ایرنا - فرماندار رامسر با اشاره به فوت هشت بیمار کووید- ۱۹ طی دو هفته اخیر در این شهرستان، نسبت به گسترش شیوع کرونا از طریق برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و مسافران هشدار داد.

محمد آزاد روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : متاسفانه روند ابتلای افراد به بیماری کووید-۱۹ در شهرستان رامسر رو به افزایش است به طوری که از هشت فوتی دو هفته اخیر پنج نفر ساکن شهرهای شرق استان گیلان و بقیه نیز ساکن رامسر بودند که این امر نشان دهنده افزایش شیوع این بیماری در این منطقه است.

فرماندار رامسر یکی از چالش های کرونایی شهرستان را گردشگرپذیری آن دانست و گفت : با وجود محدودیت های تردد ، مسافران با وسایل نقلیه عمومی به این شهرستان سفر می کنند و در این وضعیت با حضور این مسافران از یک سو و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی اصناف از سوی دیگر ، شیوع کرونا در شهرستان را تشدید کرده است.

وی بر نظارت بیشتر بر واحدهای صنفی شهرستان به منظور پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تاکید کرد و افزود : باید از فعالیت واحدهای صنفی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی کنند ، جلوگیری کرد و دستگاه های نظارتی در این ارتباط مسئولیت دارند.

آزاد همچنین برگزاری جشن های عروسی در باغ های خصوصی را از دیگر مشکلات برای کنترل شیوع کرونا در رامسر دانست و گفت : برگزاری جشن های عروسی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در باغ های خصوصی از دیگر عوامل گسترش کرونا در شهرستان است ، در حالی که می توان با تمهیداتی این جشن ها را با تعداد اندک مهمانان و با نظارت دقیق و رعایت پروتکل بهداشتی در تالارها برگزار کرد.

وی خواستار ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به جرایم مربوط به کرونا در دادگستری شد و تاکید کرد که این کار به دلیل جو روانی و همچنین پیشگیری از عادی انگاری جهت پیشگیری از اقدامات خلاف پروتکل های بهداشتی موثر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =