تاکید بر لزوم تدوین برنامه جامع پدافند غیرعامل حرم رضوی

تهران-ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر لزوم تدوین برنامه جامع پدافند غیرعامل حرم رضوی، گفت: آستان قدس رضوی به‌عنوان یک دارایی منحصر به فرد ملی و معنوی شناخته می‌شود که حفاظت از آن وظیفه همه ما است.

به گزارش روز شنبه ایرنا  از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با  حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش‌های آستان قدس رضوی در جهت حفظ و ارتقای سلامت و امنیت زائران و توجه به اصول پدافند غیرعامل بر لزوم تدوین برنامه جامع پدافند غیرعامل حرم رضوی تاکید کرد و اظهار داشت: آستان قدس رضوی به‌عنوان یک دارایی منحصر به فرد ملی و معنوی شناخته می شود که حفاظت از آن وظیفه همه ما است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اثرات دعا، معنویت و سبک زندگی اسلامی در آرامش بخشی به بیماران و تسریع در روند بهبودی آنان تصریح کرد: در شرایطی که بیماری کرونا، درمان و واکسن ندارد، رعایت موارد بهداشتی با توجه سفارشات دینی و مراقبت های بهداشتی و سبک زندگی بر مبنای سیره ائمه اطهار(ع)، می‌تواند کمک شایانی به فرآیند مقابله با کرونا نماید.

جلالی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان پدافند غیرعامل کشور و آستان قدس رضوی ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر اقدامات لازم برای عملیاتی شدن این تفاهمنامه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه باید منجر به تشکیل کارگروه‌های مشترک و تدوین برنامه‌های عملیاتی شود. قطعا بعد از احصای آسیب‌پذیری‌ها، تهیه برنامه‌های عملیاتی موضوع آموزش، تجهیز و رزمایش‌های دوره‌ای باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور متذکر شد که این سازمان آمادگی دارد در همه مراحل اجرای این تفاهمنامه، نهایت همکاری و مساعدت را با آستان قدس رضوی داشته باشد.

آمادگی کامل آستان قدس رضوی برای اجرای برنامه‌ها و الزامات پدافند غیرعامل

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با تشکر از اقدامات سازمان پدافند غیرعامل کشور و کمک ها و همیاری این سازمان با آستان قدس رضوی اظهار داشت: آستان قدس رضوی آمادگی کامل خود را در جهت به کارگیری الزامات پدافند غیرعامل و ارتقای سطح ایمنی و امنیت زائران رضوی اعلام می‌دارد. ما برنامه‌های مبتنی بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل را عملیاتی کرده و هیچ سستی در این زمینه نمی‌پذیریم.

وی با بیان اینکه دشمن، اقدامات خصمانه خود را در حوزه اقتصاد و فرهنگ متمرکز کرده است که رهبر معظم انقلاب از مدتها قبل نسبت به آن هشدار داده بود، تصریح کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور باید مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات لازم را جهت احصای آسیب پذیری‌ها در حوزه‌های مختلف اجرایی کند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور باید با تلاشی خستگی ناپذیر، آسیب‌پذیری‌ها را به مسئولان گوشزد کند و متذکر شود تا حساسیت به این مسائل در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =