نوآموزان پیش دبستانی آذربایجان‌غربی آموزش مجازی رایگان دریافت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی نوآموزان پیش دبستانی بازمانده از ثبت‌نام استان که پنج سال تمام دارند، آموزش مجازی رایگان دریافت می‌کنند.

میرصادق جامعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کودکان تحت پوشش "طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی" که به رایگان خواهد بود، قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت است، اظهار داشت: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توجه به آموزش نوآموزان و دانش‌آموزان پیش‌دبستانی از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: برای اینکه نوآموزان از آموزش فاصله نگیرند وزارت آموزش و پرورش دستورالعملی با عنوان طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی به شکل رایگان تدوین کرده تا کودکانی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند به صورت غیر حضوری تحت پوشش آموزش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۰ هزار نفر  نوآموز برای آموزش پیش دبستانی ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: این طرح در راستای عدالت آموزشی و کیفیت بخشی به پایه اول آموزش ابتدایی اجرا می‌شود و تا ۱۱ آبان ماه حدود ۲ هزار نفر برای این طرح ملی ثبت نام شدند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: آموزش ها در شبکه آموزش کشوری شروع شده و تلاش می‌شود در شبکه استانی نیز برای این افراد آموزشهایی ارایه شود.

وی بیان کرد: افرادی که مشخصات آنان در سامانه سناد ثبت نشده‌است می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین مدارس دولتی واقع در محل سکونت خود مشخصات نوآموز را به مدیر مدرسه ارایه دهند تا در سامانه ثبت نام و از آموزشها برخوردار شود.

جامعی بیان کرد: در این راستا محتواهای آموزشی در استان آماده سازی شده و سه کتاب با عنوان شادمانه توزیع شده‌است.

وی افزود: از ۲۷ مهرماه امسال نیز از طرف وزارتخانه از روز شنبه تا پنجشنبه برنامه‌های آموزشی برای این گروه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۳:۵۰ پخش می‌شود.

به گزارش ایرنا در سال تحصیلی گذشته افزون بر ۴۶ هزار نفر در دوره پیش دبستانی حضور داشتند که این امر با حمایت استاندار آذربایجان‌غربی و تامین هزینه تحصیل آنان و تلاشهای آموزش و پرورش استان محقق شد.

با گذشت بیش از یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید، نگرانی برخی والدین از ادامه شیوع ویروس کرونا باعث شده نسبت به ثبت‌نام فرزندان نوآموز خود در مدارس تردید کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =