۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84101537
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی نسبت به بارش‌ رگباری در البرز هشدار داد

کرج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه سامانه بارشی عصر امروز شنبه در این استان فعال می شود، گفت : انتظار می رود مسوولان دستگاه های اجرایی و مردم البرز تدابیر لازم را برای پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از بارش های رگباری، وزش باد، رعدو برق و آبگرفتگی معابر اتخاذ کنند.

آرش بهاروند احمدی به خبرنگار ایرنا گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از گذر امواج ضعیف بارشی از منطقه است که به دلیل ماهیت تندری و فعالیت محلی آن، افرایش ابر، وزش باد لحظه‌ای به نسبت شدید ، بارش رگباری و  رعدو برق دور از انتظار نیست .

وی بیان داشت : این وضعیت از عصر امروز تا عصر فردا یکشنبه در استان البرز شاهد خواهیم بود.

بهاروند احمدی خاطرنشان کرد: حجم بیشتر بارش‌ها در ارتفاعات که در محدوده مناطق دیزین و طالقان به صورت برف  پیش بینی شده است.

به گفته وی آبگرفتگی معابر شهری ، جاده های کوهستانی ، اختلال در تردد وسایل نقلیه ، ریزش سنگ و رانش کوه در این مدت زمان پیش‌بینی می‌شود.

براین اساس آسمان فردا یکشنبه البرز، ابری، مه آلود، بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید، رگبار پراکنده و رعد و برق ، دمای کمینه و بیشنیه بین  ۱۰ تا ۱۹ درجه بالای صفر و سرعت وزش باد ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی آسمان البرز در روز دوشنبه هفته جاری را صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی پیش بینی کرد و گفت: کمترین و بیشترین دمای هوا بین ۶ تا ۱۹ درجه بالای صفر و سرعت وزش باد ۳۲ کیلومتر در ساعت است .

بهاروند احمدی اظهارداشت: سه شنبه هفته جاری فعالیت سامانه خفیف بارشی دیگری در استان  خواهیم داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =