۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84101536
۰ نفر

برچسب‌ها

موارد پیشگیرانه از کرونا در خلخال رعایت نمی‌شود

اردبیل _ ایرنا _ معاون دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی خلخال گفت: موارد پیشگیرانه از کرونا در این شهرستان به حد کافی رعایت نشده و احتمال بروز بحران کرونا را افزایش داده است.

پرویز وکیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: علاوه بر پایین آمدن سطح رعایت موارد و پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه از کرونا از سوی آحاد مختلف ، در روزهای اخیر بی‌توجهی مسوولان عضو ستاد قرارگاه زیستی به انجام مصوبات این ستاد موجب کاهش سطح رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا به پایین‌ترین حد خود از آغاز شیوع این بیماری در این منطقه شده است.

وی گفت: در حالی که برابر با آخرین تصمیمات جلسه ستاد قرارگاه زیستی خلخال مجالس عروسی و ختم این شهرستان باید از سوی مراجع ذی‌ربط کنترل و از برگزاری چنین آیین‌های تجمعی جلوگیری می‌شد، هفته گذشته برگزاری این مراسم توسط خانواده‌های بی‌توجه به خطر جدی کرونا مشهود بود.

وی همچنین از فعالیت رستوران‌ها و سرویس‌دهی به مراجعان خبر داد و افزود: اتاق اصناف و اداره صمت هیچ اقدامی در برخورد با متخلفان این موارد و نظارت بر این مصوبه ندارند.

وی اظهارداشت: رعایت موارد بهداشتی پیشگیرانه از کرونا در نانوایی‌ها نیز به پایین‌ترین حد رسیده و بسیاری از نانوایان در برابر پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک مقاومت می‌کنند.

او گفت: وضعیت بیماری کرونا در خلخال همچنان قرمز بوده و بی‌توجهی به موارد پیشگیرانه از کرونا نیز بیشتر شده است.

وی با توصیه به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک تاکید کرد و افزود: برخی از مردم این پیام‌ها را جدی نگرفته و علاوه بر آلوده شدن خود به این بیماری مهلک موجب انتقال این ویروس به سایر افراد نیز می‌شوند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =