۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 84101530
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ درصد شهروندان بابلی از ماسک استفاده می‌کنند

ساری - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت که میزان استفاده از ماسک در این شهرستان به میانگین ۵۵ درصد رسیده است که نسبت به پایان ماه مهر ۱۰ درصد افزایش داشته است.

دکتر سید فرزاد جلالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیشترین میزان استفاده از ماسک را مربوط به ساکنان مناطق شهری با ۷۴ درصد اعلام کرد و افزود : ولی در روستاها ۳۳ درصد و حاشیه شهر ۵۹ درصد از شهروندان از ماسک استفاده می کنند.

وی گفت : در حال حاضر اجرای پروتکل های بهداشتی در اصناف و اماکن تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل به ۷۶.۶ درصد رسیده است که افزایش اندکی نسبت به دو هفته پیش دارد.

جلالی استفاده رعایت پروتکل های بهداشتی را مهم ترین راه پیشگیری از شیوع کرونا معرفی و تاکید کرد : تنها با رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه استفاه از ماسک توسط بیشتر از ۹۵ درصدی کل جامعه می توان گفت پیشگیری مناسبی در برابر کرونا صورت می‌گیرد ولی تا دستیابی به این میزان ، فاصله زیادی داریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در باره وضعیت بیماران بستری مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان هم توضیح داد : ۸۱ درصد بیماران کووید-۱۹ بستری در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل شهروندان بابلی و ۱۹ درصد دیگر هم غیر بابلی هستند.

وی افزود : همچنین ۴۶ درصد از بیماران بستری در بیمارستان های زیرنجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل را افرادی با سن بالای ۶۰ سال تشکیل می دهند.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی بابل در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های زیر پوشش بستری شدند ولی در این مدت  هیچ بیماری ترخیص نشد.

هم اکنون ۱۵۹ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های بابل بستری هستند که ۴۳ بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت می باشند.

دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت می کند، شهرستان بیش از  ۵۲۰ هزار نفری بابل را با هفت بیمارستان تحت پوشش دارد. پنج بیمارستان آیت الله روحانی ، میناگر ، شهید بهشتی ، یحیی نژاد و امیرکلا بیماران کرونایی را پذیرش می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =