۱۳ هزار و ۴۹۰ خودرو در خراسان جنوبی به مبدا بازگشت داده شد

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: ۱۳ هزار و ۴۹۰ دستگاه خودرو با اجرای طرح محدودیت تردد خودروهای شخصی در این استان به مبدا عودت داده شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا عباسی روز شنبه درباره اقدامات پلیس در اجرای طرح محدودیت‌های تردد که برابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در مراکز ۲۵ استان کشور از جمله شهر بیرجند اعمال شد اظهار داشت: از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه سال جاری، ۱۰۴ تیم از پلیس راهور و راه استان برای اجرایی شدن این طرح به کارگیری شدند.

وی افزود: در این مدت تعداد خودروهای عودتی به مبدا ۱۳ هزار و ۴۹۰ دستگاه، تعداد خودروهای اعمال قانون شده ۵۱ دستگاه و توقیف و انتقال به پارکینگ ۲ دستگاه بوده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: همچنین در این مدت به افرادی که بدون ماسک بودند، هزار و ۱۰۲ عدد ماسک ارایه شد.

وی از همکاری مردم با پلیس قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با اقدامات انجام شده شاهد کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا باشیم.

آغاز طرح فوق العاده ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی

سرهنگ عباسی از آغاز طرح فوق العاده ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی و غیر رسوبی موجود در پارکینگ‌های استان از امروز ۱۷ آبان ماه خبر داد. 

وی اظهار داشت: در راستای جلوگیری از انباشت موتورسیکلت‌های رسوبی و غیر رسوبی در توقفگاه و به منظور پیشگیری از ضرر و زیان به اموال عمومی، از امروز (شنبه) به مدت ۲ ماه طرح ترخیص موتورسیکلت‌های قدیمی (به شرط آن که دارای دستور قضایی نباشند) از پارکنیگ‌ها به صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور کار این پلیس قرار می‌گیرد. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی درباره جزئیات این طرح گفت: برای خدمات‌دهی به مردم، احقاق حقوق آنان و توسعه سرمایه اجتماعی درخصوص هزینه‌های پارکینگ، خلافی و بیمه مساعدت‌های خوبی در نظر گرفته شده لذا موتورسیکلت‌هایی که از سال ۹۰ تا ۹۸ در پارکینگ‌ها هستند با رفع موانع و فراهم شدن این شرایط خاص ترخیص می‌شوند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح واگذاری آسان و راحت‌تر موتورسیکلت‌هایی است که مدت‌ها در پارکینگ هستند، از مالکان خواست به منظور بهره‌مندی از مزایای این طرح هرچه سریع‌تر به مراکز پلیس ۱۰+ در سطح استان مراجعه و نسبت به رفع توقیف وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =