رفتارهای خانوادگی و حضور در اجتماعات، عامل نگرانی در مهار کرونا است

زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان زنجان گفت: با وجود اینکه طی چند هفته اخیر رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در سطح شهر و اصناف افزایش پیدا کرده ولی برخی رفتارهای خانوادگی در برگزاری دورهمی‌ها و حضور مردم در اجتماعات، نگرانی‌ها در مهار کرونا را تشدید می کند.

رضا عسگری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واقعیت امر این است که وضعیت پیش آمده در خصوص شدت یافتن کرونا در زنجان به واسطه تجمعات و مراسم هایی بود که طی یکی دو ماه گذشته برگزار شد.

وی به اجرای محدودیت ها برای مهار کرونا در زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: رفتارهای مردم طی سه هفته گذشته در جهت رعایت پروتکال ها بهتر شده است.

عسگری با بیان اینکه در زمان حاضر در نتیجه تشدید بازرسی ها، درصد رعایت پروتکال ها در هسته مرکزی شهر بهتر شده است، اظهار داشت: با این وجود در محیط های پیرامونی و حاشیه ای و نیز در مناطق روستایی درصد استفاده از ماسک خیلی بالا نیست.  

فرماندار شهرستان زنجان گفت: حدود ۹۰ درصد مردم در سطح شهر به ویژه در هسته مرکزی شهر از ماسک استفاده می کنند ولی همچنان برخی افراد نسبت به رعایت پروتکال های بهداشتی بی تفاوت هستند و متاسفانه همین تعداد کم منشا گسترش بیماری و آسیب به دیگران می شوند.  

عسگری با بیان اینکه در شهرستان زنجان همچنان شاهد افزایش روند ابتلا به کرونا هستیم، گفت: طی چند هفته اخیر میزان مراجعات سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته، سه برابر شده است.  

وی با بیان اینکه اولویت در مراکز بهداشتی و درمانی نیز شناسایی بیستتر مبتلایان است، افزود: در این راستا میزان تست های تشخیصی افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.  

فرماندار زنجان با بیان اینکه با افزایش شمار مبتلایان، ظرفیت بخش آی سی یو بیمارستان ولیعصر برای خدمات دهی به بیمارن بد حال، نگران کننده است، گفت: اکنون ظرفیت تخت های کرونایی این بیمارستان تکمیل شده و ما در صدد ایجاد تخت های دیگر در سایر بیمارستان ها هستیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =