بذرپاشی افزون بر ۷ هزار هکتار از مراتع جنوب کرمان آغاز شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از آغاز عملیات بذرپاشی در هفت هزار و ۳۴ هکتار از مراتع هفت شهرستان این منطقه با اعتبار سه میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال خبر داد.

حمزه احمدی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، آنغوزه، وشاء (اشترک)، درمنه و آویشن را از گونه‌های گیاهان طبیعی بذرپاشی شده دانست و مدت‌زمان اجرای این طرح را تا پایان اسفندماه اعلام کرد.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان با بیان اینکه بذرپاشی در سطح چهار هزار و ۵۳۴ هکتار توسط بهره‌برداران انجام می‌شود، افزود: این اداره کل عملیات بذرپاشی در سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مراتع این منطقه را انجام می‌دهد.

وی میزان تعهد سالانه بهره‌برداران را ۲ برابر مساحت قرارداد آنها در راستای احیا و بذرپاشی دانست و از همکاری مطلوب بهره‌برداران در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

احمدی بیشرین میزان بذرپاشی منطقه جنوب کرمان را به ترتیب در شهرستان‌های جیرفت، فاریاب و عنبرآباد اعلام کرد.

وی خواستار مشارکت بهره‌برداران، کوهنوردان، عشایر، گردشگران طبیعت، همیاران و دوست‌داران طبیعت برای مکان‌یابی مرتع گیاهان دارویی از جمله آنغوزه، وشاء، بابونه، آویشن کوهی، کرفس کوهی و کلپوره شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار داشت: با شناسایی ذخیره‌گاه‌ها در سطح منطقه می‌توان در راستای حفظ، اصلاح، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این مراتع برنامه‌ریزی کرد.

 در عرصه‌های منابع طبیعی جنوب کرمان سالانه بیش از ۴۰ هزار تُن گیاه دارویی تولید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها