پرواز بالگرد هلال احمر برای خاموش‌کردن آتش جنگل توسکستان و اخبار کوتاه گلستان

گرگان - ایرنا - ۴۴ سورتی پرواز بالگرد هلال‌احمر برای جابجایی نیرو و امکانات در کنترل آتش سوزی جنگل توسکستان، پایان تصویربرداری فیلم کوتاه "پابوس آقا" در گرگان و افزایش سطح زیر کشت چغندرقند در استان از جمله خبرهای کوتاه شنبه گلستان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: با توجه به وقوع آتش سوزی در جنگل های توسکستان، بالگرد این جمعیت برای پشتیبانی عملیاتی و امدادرسانی و انتقال نیروهای امدادی تاکنون ۴۴ سورتی پرواز معادل ۱۶ ساعت و ۳۵ دقیقه در ۵ روز انجام داد.

فرهاد میقانی افزود: در این پروازها ۳۹۰ نیروی امدادی از دستگاه های امدادرسان برای مهار آتش اعزام شدند و ۵ هزار و ۵۰۰ کیلو بار نیز برای انتقال به این مناطق جابجا شد.

وی افزود: همچنین در راستای امر مقام معظم رهبری برای مقابله با بیماری کرونا، طرح آمران سلامت در گلستان اجرا شد و در راستای آن هزار و ۹۱۸ امدادگر، عضو جوان و داوطلب در پوشش ۶۴۲ تیم  در مدت ١١ روز در میادین اصلی شهر، بازارچه ها، خانه های هلال، ترمینال، فرودگاه، فروشگاه ها، پاساژها  توصیه های لازم را به مردم ارائه کردند.

**

رییس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: تاکنون کشاورزان گلستانی هزار و ۶۰۰ هکتار محصول چغندرقند کشت کردند که تا پایان آبان کشت این محصول ادامه دارد.

**

حسینی مدیرکل بنیاد مسکن گلستان گفت: طرح احداث سه هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در استان با اعتبار هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد و در راستای این طرح تاکنون ۲ هزار و ۷۵۰ واحد پی کنی، ۲ هزار و ۶۷۰ واحد اجرای فونداسیون، ۲ هزار و ۱۰۰ واحد اجرای ستون و هزار و ۱۰۰ واحد دیوارچینی انجام شد.

**

مدیر امور آب و فاضلاب رامیان از رفع مشکل تامین آب شرب روستای جعفرآباد نامتلو با اجرای ۴ هزار و ۴۰۰ متر شبکه توزیع آب شرب خبر داد و گفت: این عملیات شامل ۴ هزار و ۴۰۰ متر لوله گذاری و توسعه شبکه توزیع آب روستایی به همراه استاندارد سازی ۲۵۰ فقره انشعاب است.

**

تصویر برداری فیلم  کوتاه "پابوس آقا" به نویسندگی و کارگردانی یاسین رضوانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوان ایران در گرگان و پارک جنگلی قرق به پایان رسید.

این فیلم کوتاه ۳۰ دقیقه ای قصه خانواده ای است که قصد دارند پدر سالخورده ی خود را برای مداوا به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ببرند.

**

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان گفت که این نهاد با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی برخی افراد، تاکنون ۱۳ هزار بسته کیف و نوشت افزار را بین خانواده های نیازمند استان توزیع کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =