۱۲ میلیارد ریال برای رودخانه چایلق شیروان تخصیص یافت

بجنورد-ایرنا- معاون شهردار شیروان گفت: امسال ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری سال گذشته برای بهسازی مسیر رودخانه چایلق این شهر خراسان شمالی تخصیص یافته است.

مسعود الهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اینک عملیات عمرانی طرح بخشی انجام شده و بخشی هم در دست اجرا است که فاز به فاز انجام می شود.

طول مسیر ساماندهی شده رودخانه در شیروان را ۷۵۰ متر است.

هدف از اجرای این طرح زیباسازی شهر و جلوگیری از خطرات رود برای بافت شهری پیرامونی است که در صورت عدم انجام طرح، در مواقع بارندگی های سیل آسا امکان طغیان سیلاب و آسیب دیدن منازل و دیگر فضاهای شهری وجود دارد.

اجرای طرح ساماندهی رودخانه چایلق شیروان در محدوده ای افزون بر ۲ هکتار و در ۲ بخش معماری و ایجاد فضای سبز عملیاتی می شود.

پیش‌ترها مسوولان اداره‌ کل آب منطقه ای خراسان شمالی، با اشاره به تدوین طرح ساماندهی حریم رودخانه چایلق شیروان با نگاهی ۲۵ ساله، از صدور مجوز اجرای آن سخن گفته و با تاکید بر رعایت تمامی اصول کارشناسی و مهندسی در طراحی و اجرای طرح افزوده بودند که این پروژه به گونه ای طراحی شده که با افزایش عمق رودخانه، کاهش عرض آن جبران شده و فضای عبور سیلاب محدود نخواهد شد.

معاون شهردار شیروان در ادامه با بیان اینکه اعتبارات طرح بازآفرینی شهری در سال جاری هنوز اختصاص نیافته است گفت: مجموع کل اعتبارات این محل در سال گذشته، ۹۳  میلیارد ریال بود که از این میزان ۱۲ میلیارد ریال صرف پروژه پیاده روسازی مناطق شهرک ولیعصر و ۲۰ متری هاشمی خواهد شد.

الهی افزود: عملیات عمرانی طرح ها شامل ۵۰ هزار مترمربع پیاده روسازی شهرک  ولیعصر و ضلع جنوب منطقه ۲۰ متری هاشمی است که از سال گذشته آغاز شده است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون شهردار شیروان گفت: این پروژه تا ۲ ماه آینده به پایان خواهد رسید.

وی اظهار داشت: از محل این اعتبارات سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال برای پروژه خانه فرهنگ، ۱۲ میلیارد ریال برای کانون آسیب های اجتماعی، ۶ میلیارد ریال برای نوسازی شبکه آب آشامیدنی، ۹ میلیارد ریال برای روشنایی معابر و هفت میلیارد ریال برای مدرسه سازی مصوب شد ولی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات طرح های مزبور حذف شد.

شیروان با ۸۵ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =