۳۰ درصد از دانش‌آموزان استثنایی چهارمحال و بختیاری از آموزش‌های حضوری برخوردارند

شهرکرد- ایرنا- رییس آموزش پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری گفت:با توجه به شیوع ویروس کرونا ، هم‌اکنون ۳۰ درصد از یک‌هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز مدارس استثنایی این استان، از آموزش‌های حضوری برخوردارند.

خداکرم حیدری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا،از عضویت۷۰ درصد از دانش‌آموزان استثنایی استان در شبکه شاد و استفاده از کلاس‌های مجازی خبر داد و اظهار داشت: ۳۰ درصد مابقی دانش‌آموزان مورد نظر یا از نظر جسمانی و یا به دلیل نداشتن نرم‌افزار مورد نیاز، از این شبکه بهره‌مند نشده‌اند.

وی افزود: کلاس‌های درس دانش‌آموزان استثنایی به دلیل اینکه از ازدحام بالایی برخوردار نیستند، شرایط لازم برای، تداوم آموزش‌های حضوری را دارند.

رییس آموزش پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، با حضور معلمان در خانه‌های دانش‌آموزان استثنایی و همچنین با راه‌اندازی شبکه شاد و مشارکت بیشتر اولیاء در این شبکه، روند آموزش در بین این دانش آموزان در جریان است.

حیدری، در ادامه با ارزیابی مطلوب از شبکه شاد، تصریح کرد: شبکه شاد با وجود تمام مشکلات زیرساختی از قبیل اتصال به اینترنت ،یک اقدام ارزشمند است که فعالیت آن می‌تواند در دوران پساکرونا نیز برای این دانش‌آموزان کم توان تداوم یابد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری، تعداد مدارس  استثنایی سطح استان را ۵۰ مرکز آموزشی با ۵۰۰ نفر معلم اعلام کرد و گفت: بیشتر کلاس‌های حضوری مراکز استثنایی در مناطق روستایی و شهرهای کوچک استان با حضور ۶ دانش‌آموز برگزار می‌شود. 

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =