مراحل ارایه تسهیلات در صندوق توسعه فناوری‌های نوین

تهران- ایرنا- صندوق توسعه فناوری های نوین یکی از مجموعه نهادهای مالی وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که خدمات گوناگونی را در حوزه مالی و اعتباری به زیست‌بوم نوآوری کشور در ۵ مرحله ارایه می‌ دهد.

به گزارش ایرنا، صندوق توسعه فناوری هاینوین برای ایجاد زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت‌های پژوهشی، کاربردی، توسعه‌ای و فناوری تاسیس شد، ارایه خدمات مالی ویژه به کارآفرینان متخصص و نوآوران با حمایت دولت و نهادهای مانند پارک پردیس فناوری معاونت علمی از دیگر خدمات این صندوق به زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور محسوب می‌شود.

این صندوق خدماتی از قبیل سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش‌بنیان، صدور ضمانت نامه‌های بانکی، فروش اقساطی، مضاربه و تضمین طرح‌های دانش‌بنیان را ارایه می دهد. همچنین سرمایه‌گذاری خود را بر صندوق‌های جسورانه، شتاب دهنده و استارتاپ‌ها، متمرکز کرده است.

یکی دیگر از خدمات صندوق توسعه فناوری های نوین صدور ضمانت‌نامه است. این ضمانت‌نامه‌ها برای مواردی مانند مناقصه، حسن انجام تعهدات، پیش پرداخت و اعتباری عرضه می‌شود.

صندوق توسعه فناوری های نوین، برای خدمات رساتی بهتر نهادهای تخصصی در زمینه آی تی ارزیابی و توانمندی ایجاد کرده است.

هم‌افزایی ابزارهای بالفعل، مدیریت ریسک و هم‌افزایی با پارک پردیس فناوری معاونت علمی از جمله اهداف این صندوق مالی است. این صندوق همچنین در راستای همکاری استراتژیک برای افزایش زنجیره ارزش فعالیت می‌کند.

مدل کارگزاری فناوری در ارتباط با این صندوق شامل ۵ مرحله است. در مرحله نخست فهرستی از توانمندی‌های شرکت‌های فناور تهیه می‌شود و همچنین نیازهای فناورانه دستگاه‌های اجرایی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در مرحله بعد، این فهرست‌ها به صندوق ارائه می‌شود و در مرحله سوم برای تحقق ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای احصا شده، از ساختارهای مالی و اعتباری و بازوهای تخصصی صندوق استفاده می‌شود.

در مرحله چهارم، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای حل مشکل به کار گرفته می‌شود. در مرحله آخر نیز هر اقدام باقیمانده‌ای انجام می‌گیرد تا حل مسئله به صورت کامل انجام گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش