انتقاد«ینی مساوات»از سخنان بی اساس نماینده مجلس جمهوری آذربایجان علیه ایران

باکو – ایرنا – روزنامه "ینی مساوات" چاپ باکو امروز (شنبه)  اظهارات بی اساس اخیر "بهروز محرم اف" نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان درباره ایران را مورد انتقاد شدید قرار داد.

 "ینی مساوات" در واکنش به اظهارات این نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان و با طرح این سئوال که "براستی شما چه کسی هستی؟ و به چه کسی خدمت می کنی؟ آیا نماینده این ملت هستی؟ یا موجب تحقیر"، نوشت: محرم اف یا از دانش و فکر کافی برای مسئولیتی که در آن قرار گرفته برخوردار نیست یا بصورت هدفمند به منافع ملی حمله می کند.

پرمخاطب ترین روزنامه جمهوری آذربایجان افزود: یک نماینده مجلس باید دستور کار کشور را می دانست و حداقل یکی از ۲۵ مصاحبه رئیس جمهور آذربایجان با رسانه های خارجی را می خواند و وقتی می گویند ایران، روسیه، ترکیه و گرجستان از اهداف عادلانه جمهوری آذربایجان حمایت می کنند، پس معلوم می شود که این نماینده  مجلس درکی از منافع ملی ندارد.  

"ینی مساوات" همچنین نوشت: سوال اینجاست که آیا بهروز محرم اف عمدا علیه منافع کشور خرابکاری می کند یا سطح هوش او همین است؟.

در پایان گزارش این روزنامه آمده است، به بهروز محرم اف توصیه می کنیم که در جایی که هستی، بنشین و اصلا صحبت نکن، زیرا وقتی دهان خود را باز می کنی به ساختمانی (مجلسی) که در آن نشسته ای، توهین می کنی.

دستیار رییس جمهوری آذربایجان نیز روز گذشته در تماس تلفنی با سفیر کشورمان در باکو اظهارات بی اساس این نماینده مجلس ملی جمهوری آذربایجان درباره ایران را رد کرد و گفت: تذکرات جدی و لازم به این فرد داده شد و موضع جمهوری آذربایجان قدردانی از حمایت ها و مواضع صادقانه و عادلانه کشور دوست، برادر و همسایه یعنی جمهوری اسلامی ایران در بحران و جنگ قره باغ است.

حکمت حاجی اف افزود: همانطور که قبلا اعلام کردیم همه مقامات عالی جمهوری آذربایجان از موضع سازنده و عادلانه ایران خشنود هستند و آن را توام با حسن نیت و سازنده می دانند و سخنان این نماینده مجلس به هیچ وجه موضع دولت و مقامات رسمی جمهوری آذربایجان نیست.

البته برخی شنیده ها از منابع خبری در باکو حاکی است با دستور مقامات پارلمانی جمهوری آذربایجان بزودی پرونده اظهارات بی مایه "بهروز محرم اف" علیه یک کشور دوست و همسایه به عنوان یک تخلف و تخطی علیه چارچوب های منافع کشور در دستور کار کمیسیون انضباطی مجلس ملی آذربایجان قرار خواهد گرفت که ممکن است برای وی مجازات هایی در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار جهان