۱۲۰ تخت بیمارستان بهار شاهرود هم به بیماران کرونایی اختصاص یافت

شاهرود – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا موجب تکمیل ظرفیت بیمارستان امام حسین (ع) شده ، از این رو از ظرفیت ۱۲۰ تخت بیمارستان بهار برای بستری استفاده خواهد شد.

رضا چمن روز شنبه در حاشیه نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به خبرنگار ایرنا افزود : با  توجه به افزایش چشمگیر آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا مقرر شد که در صورت تکمیل ظرفیت بیمارستان امام حسین(ع) از ظرفیت بیمارستان بهار جهت بستری نمودن بیماران استفاده گردد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد ۲۵۲ تن در بیمارستان امام حسین(ع) بستری هستند، تصریح کرد: ظرفیت این بیمارستان ۳۰۰ تخت است که در صورت ادامه روند بستری می بایست از ظرفیت بیمارستان بهار استفاده شود.

چمن با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرها و شهرستان های کشور در یک بیمارستان در کنار همه بخش های عمومی از جمله جراحی، اطفال، زنان و داخلی بخش های بیماران کرونایی فعالند، اظهار داشت: این دانشگاه تاکنون به طور متمرکز فقط بیمارستان امام حسین(ع) را به این امر اختصاص داده بود و در این شرایط بحرانی ناگزیر هستیم بخش هایی از بیمارستان بهار را برای بستری نمودن بیماران کرونا تجهیز و آماده فعالیت کنیم تا در امر خدمت رسانی با بحران کمبود تخت مواجه نشویم.

وی از شهروندان خواست با رعایت هر چه بیشتر شیوه نامه های بهداشتی از جمله در خانه ماندن زنجیره انتقال ویروس را قطع و کادر درمان را یاری کنند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شامگاه پنجشنبه از شناسایی ۲۰۰ مورد جدید ابتلا قطعی به ویروس کرونا طی ۲ روز گذشته خبر داده بود.

به گفته وی مجموع آمار مبتلایان از آغاز همه گیری در زیر مجموعه این دانشگاه به سه هزار و ۲۷۶ تن رسیده است.

چمن با بیان اینکه روزانه یک تا ۲ مورد بیماران کرونایی فوت می کنند، اظهار داشت: از ابتدای دوره همه گیری تاکنون ۹ هزار و ۵۰۰ تن با تشخیص احتمالی ابتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده و از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ تن بستری شدند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر جمعه ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۴ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷ هزار و ۴۰۹تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها