حوادث ناشی از کار در ایلام به ۱۰۷ نفر کاهش یافت

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: حوادث ناشی از کار در سال گذشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۷ مورد بود که این آمار در سال ۹۹ به ۱۰۷ نفر کاهش یافته است.

شکراله شیرخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حوادث ناشی از کار در این استان سال ۹۷ نیز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۶۷ مورد بوده که نسبت به سال ۹۸ ، ۱۱ مورد بیشتر است.

وی افزود: حادثه منجر به فوت در استان سال ۹۸ نیز چهار مورد بوده که نسبت به سال ماقبل ۲ مورد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بازرسی از کارگاه ها در زمان شیوع کرونا تاکید کرد: از اول اسفند ۹۸ تا ۳۰ مهرماه ۹۹ تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی از کارگاه ها در سطح استان توسط بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.

شیرخانی یادآور شد: این بازرسی ها از سطح واحدهای کارگاهی با اولویت کنترل شیوع ویروس کرونا و صیانت از سلامت نیروی کار توسط بازرسان کار استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: نظارت بر واحدهای تولیدی استان جهت جلوگیری از شیوع کرونا و رعایت اقدامات پیشگیرانه با اولویت کارگاه های بالای ۵۰ نفر به صورت مستمر توسط این اداره کل انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: حفظ سلامت کارگران و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد سهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام در مهار کرونا است.

شیرخانی با بیان اینکه اکنون زمانی است که باید تاثیرگذاری خود را برای حفظ سلامت مردم نشان دهیم، افزود: تمهیدات لازم برای تسهیل امور کارگران توسط این اداره به عنوان مهم ترین نهاد حامی جامعه و سلامت در نظر گرفته شده است.

استان ایلام دارای ۶۰ هزار کارگر تحت پوشش تامین اجتماعی ایلام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =