ارتقای امنیت سرمایه گذاری از دغدغه های جدی در  گیلان است 

رشت_ ایرنا_مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان از برنامه ریزی ها برای افزایش سطح ارتقای امنیت سرمایه گذاری در استان خبر داد و گفت: ارتقاء سرمایه گذاری از اولویتها و دغدغه های جدی و حمایتی استان است.

یونس رنجکش عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : افزایش امنیت سرمایه گذاری از سیاست های راهبردی در استانداری گیلان است که در سطوح مختلف مدیریتی با توجه به تاکیدات و برنامه ریزی ها پیگیری می شود.
وی اضافه کرد : در این زمینه کارگروههای مختلفی با هدف تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در استان تشکیل می شود که مهمترین اهداف آن رفع نگرانی ها و جذب سرمایه گذاران است.
وی یادآور شد : هر چند وجود مشکلات و چالش هایی به دلایل مختلف در مسیر اجرای طرح های سرمایه گذاری وجود دارد و منکر آن نمی توان شد اما بخش مهمی از این مشکلات مربوط به بوروکراسی های اداری  و قوانین و بخشنامه هاست.
به گفته مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان،  بخشی از مشکلات نیز مربوط به تهدیدات سرمایه گذاری، عدم آشنایی با قوانین توسط متقاضیان از یک سو و وجود بخشنامه ها و دستورالعمل های کلی است که گاهی هیچ سنخیتی با شرایط استان گیلان ندارد.

وی گفت : تلاش برای تسریع در اجرای طرح ها با اصلاح قوانین بر اساس دستورالعمل های ارایه شده و  تسهیل گری در صدور مجوزها و اجرای آنها از اقداماتی است که با جدیت در استانداری پیگیری می شود.

رنجکش با تاکید بر اینکه امنیت سرمایه گذاری در گیلان بالا است، افزود : حضور افراد مختلف برای اجرای طرح های خرد و کلان با توجه به ظرفیت ها و استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در استان نشان دهنده وجود امنیت و مشوق های لازم در این زمینه است.
وی گفت : این امکان وجود دارد که گلایه هایی نسبت به طولانی بودن زمان اجرای طرح های سرمایه گذاری دیده شود اما دلیل آن را باید در شرایط مختلف، بافت طبیعی و ویژگی های منحصر به فرد جعرافیای گیلان و کمبود زمین، مشکلات و نگرانی های تغییر کاربری اراضی کشاورزی جستجو کرد.
وی ادامه داد : برای رفع نگرانی ها و هدایت صحیح سرمایه گذاری و ارائه مشورت های لازم کمیته فنی بررسی طرح های سرمایه گذاری در استانداری تشکیل و سرمایه گذاران می توانند با ارایه درخواست های خود به این کمیته پیگیر اقدامات قانونی اجرای طرح ها شوند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها