۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۳
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84101301
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار گیلان: جلب مشارکت اولیاء در امر آموزش ضروری است

رشت – ایرنا – استاندار گیلان گفت: در شرایط کرونایی جلب مشارکت اولیاء در امر آموزش دانش آموزان بیش از پیش لازم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان افزود: اجرای طرح معلم یار با ارایه آموزش های لازم به اولیاء به منظور کمک گیری از آنان در امر آموزش دانش آموزان طرح مناسبی است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: حضور نیافتن دانش آموزان در مدارس و محیط فیزیکی کلاس ها هرگز نباید در برنامه ها و تحقق اهداف آموزش و پرورش خلل ایجاد کند.

وی با اشاره به شرایط استفاده از بستر فضای مجازی برای آموزش خاطر نشان کرد: از شبکه شاد باید استفاده بیشتری شود لذا اداره کل ارتباطات و فناوری باید در تامین زیرساخت ها همکاری های لازم را داشته باشد اگر نیاز به تامین اعتبار است پی گیری های لازم انجام شود.

استاندار گیلان بیماری کرونا را تهدید جدی برای سلامت جامعه، مردم و دانش آموزان دانست و اظهار داشت: این وضعیت مسئولیت اجتماعی برای همه ما ایجاد کرده و باید همه اعم از اولیاء، مدیران مدارس، دانش آموزان همکاری کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدا زیرساخت های لازم برای استفاده از بستر سایبری و فضای مجازی در مدارس مهیا نبود، خاطر نشان کرد: کمک خیرین و بهره مندی از توان و کمک های آنان در این شرایط اهمیت بسزایی دارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به سلامت جسمانی دانش آموزان اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ شاهد حضور حداقلی دانش آموزان در مدارس هستیم و طبیعی است که در این وضعیت فعالیت جسمانی دانش آموز کاهش یافته لذا باید به سلامت جسمانی آنان توجه شود.

استاندار گیلان با اشاره به اجرای طرح کنترل وزن و چاقی "طرح کوچ" همزمان با سراسر کشور در این استان خاطر نشان کرد: باید این طرح استمرار یافته و نظارت مستمر نیز انجام شود.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین به عنوان سند راه تعلیم و تربیت در کشور مطرح است، اضافه کرد: مطابق این سند آموزش و پرورش در کنار آموزش علم و دانش، تربیت و تزکیه دانش آموزان حتما به صورت تامین سلامت جسمانی و روحی ملزم است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت: ما باید با دقت نظر نسبت به تامین سلامت دانش آموزان توجه کافی داشته باشیم.

زارع به اجرای طرح آجر به آجر در استان گیلان با هدف کمک خیرین برای ساخت مدرسه اظهار داشت: ضمن تکمیل پروژه های نیمه تمام، کلنگ مدرسه ای که مقرر است در اجرای طرح آجر به آجر احداث شود،  در شرایط مناسب به زمین زده می شود.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =