۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 84101242
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - هشدار مدیرکل مدیریت بحران استانداری نسبت به خطر آبگرمگن های گاز سوز ، پیشرفت ۸۰ درصدی کشتارگاه غرب اصفهان و تاکید بر وحدت از سوی دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر، خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.

اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیشترین آمار حوادث گازگرفتگی و استنشاق گاز منوکسیدکربن در استان مربوط به آبگرمکن‌های دیواری است.

منصور شیشه‌فروش روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه آب‌گرمکن‌ها به علت مصرف زیاد از پرحادثه‌ترین وسایل گازسوز هستند افزود: آبگرمکن‌های دیواری به علت نصب در آشپزخانه‌های کوچک، کنار حمام و یا زیرزمین باعث بروز حادثه می‌شود.

وی ادامه داد: آبگرمکن نباید در فضای کمتر از ۶۰ مترمتربع نصب شود در ساختمان قدیمی باید مسیر ورود هوای تازه باز باشد و دودکش‌های آن مرتب چک شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: از ابتدای مهر تاکنون بر اثر حوادث مرتبط با مصرف گاز از جمله  استفاده از آبگرمکن غیراستاندارد و بخاری‌های بدون دودکش، چهار نفر  جان باختند و ۱۶ نفر هم مسموم شدند.

وی یادآور شد: این در حالیست که در ۶ ماهه دوم سال گذشته در مجموع ۱۳ نفر براثر استنشاق گاز منوکسید کرین در استان فوت کردند.

شیشه‌فروش افزود: هرساله همزمان با سرد شدن هوا، استفاده از وسایل گرمازا در بین شهروندان زیاد میشود و  بی‌احتیاطی در رعایت موارد ایمنی، خسارات جانی و مالی بسیاری را به آنها وارد می‌کند.

نجف آباد 

شهردارنجف آباد گفت:  پروژه کشتارگاه صنعتی  غرب اصفهان و نصب تجهیزات وتاسیسات آن دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی است وتلاش می‌کنیم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

محمد مغزی در گفت و گو با ایرنا افزود : استان اصفهان در حوزه دام و طیور در بخش تولید و صادرات نقش پررنگی دارد و بیش از سهم جمعیتی استان در اقتصاد ملی سهیم است و یکی از قطب های تولید مواد پروتئینی کشور است.

وی گفت: نبود کشتارگاه صنعتی در نجف آباد زمینه ساز از دست رفتن بخش زیادی از ارزش افزوده صنعت دام و طیور شده است چون وقتی دام به صورت زنده از منطقه خارج می‌شود در واقع ارزش افزوده فراوانی را از دست می‌دهد.
وی افزود : باتوجه به اینکه بیش از ۳۰ سال از عمر کشتارگاه فعلی می‌گذرد و همچنین وجود دامداری‌های متعدددر غرب استان، شهرداری نجف آباد  تصمیم گرفت تا نسبت به احداث کشتارگاه جدید  صنعتی اقدام کند چون اینکار هم باعث حفظ و توسعه اشتغال و هم عامل ایجاد ارزش افزوده و حفظ زنجیره صنعت دام می‌شود.

شهردار نجف آباد تاکید کرد: هدف شهرداری از ایجاد کشتارگاه صنعتی حفظ و صیانت از بهداشت عمومی است زیرا در خدمات دهی و بهداشت در مقایسه با کشتارگاه‌های سنتی از وضعیت مناسب‌تری برخوردارند.
 اصفهان

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر استان اصفهان گفت: وحدت بین مسلمانان در سراسر جهان به ویژه در ایران اسلامی، مایه پیشرفت، اقتدار و امنیت‌آفرین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی در گفت و گو با ایرنا افزود: وحدت و اتحاد بین برادران مذهبی در دین مبین اسلام، رمز موفقیت در برابر مقابله با دشمنان و برافزاشتن پرچم اسلام در سراسر دنیاست.

وی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای عظیم وحدت در نظام جمهوری اسلامی، امنیت کنونی است که در بین تمامی کشورها مثال زدنی است و این مهم در سایه همدلی و هم‌افزایی اسلامی بوجود آمده است.

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر استان اصفهان افزود: در سایه وحدت اسلامی میان مسلمانان شیعه و سنی، بسیاری از توطئه‌های دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون برملا و خنثی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =