۲ هزار و ۵۱۹ ملایری برای مسکن ملی ثبت‌نام کردند

همدان- ایرنا- سرپرست اداره راه و شهرسازی ملایر گفت: از زمان شروع ‌نام‌نویسی طرح اقدام ملی مسکن تاکنون، ۲ هزار و ۵۱۹ نفر در این شهرستان برای مسکن ملی ثبت‌نام کردند که تا روز گذشته/جمعه/ ۳۷۵ متقاضی برای پرداخت وجه اولیه مسکن اقدام کرده‌اند.

احمد مرشدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۳۴۷ متقاضی وجه اولیه ۴۰ میلیون تومانی، هفت متقاضی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان و ۲۱ نفر مبلغی کمتر از ۳۰ میلیون تومان را برای وجه اولیه مسکن ملی پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن یک طرح نیمه‌کاره در مسکن مهر، پروژه ۳۰۰ واحدی زیر دژچنار واقع در منطقه مسکن مهر و طرح نیمه‌کاره ۱۴۰ واحدی خانه کارگر در قلعه فتاحیه در نظر گرفته شده است.

سرپرست اداره راه و شهرسازی ملایر ادامه داد: علاوه بر این مناطق، یک نقطه واقع در بالای دریاچه کوثر نیز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده که منتظر ابلاغ تاییدیه شورای عالی شهرسازی هستیم.

مرشدی بیان کرد: در صورت تایید این منطقه در دریاچه کوثر، مشکلی در تامین زمین برای اجرای طرح ملی مسکن در ملایر نداریم.

وی درباره تسهیلات ودیعه اجاره مسکن بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله کرونا نیز گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۲۱ نفر در ملایر برای دریافت این تسهیلات نام‌نویسی کرده‌اند.

سرپرست اداره راه و شهرسازی ملایر ادامه داد: از این تعداد ۴۲۱ متقاضی تاکنون تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی را از بانک‌های عامل دریافت کرده‌اند.

مرشدی با اشاره به تکمیل مسکن مهر اظهار داشت: در ملایر ۹ هزار و ۱۴۵ واحد برای دریافت تسهیلات یارانه‌ای به بانک مسکن معرفی شدند که از این تعداد ۸۰۱ واحد آن مختص شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر همچون جوکار، سامن، زنگنه و ازندریان و مابقی واحدها مختص شهر ملایر بود.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز بدون مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

طبق گزارش اداره کل راه و شهرسازی همدان، تا ابتدای آبان، ۲۳ هزار متقاضی در سامانه این طرح نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد اطلاعات ۹ هزار و ۷۹۹ متقاضی پالایش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =