تنها ۵۰۰ خانوار روستایی خراسان شمالی گاز ندارند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: تنها ۵۰۰ خانوار در مناطق روستایی و محله‌های عشایری این استان گاز طبیعی ندارند.

حسن رضا میربلوکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۱۱۴ روستای این استان که شامل روستاهای با جمعیت اندک، محله های عشایری و روستاهای فصلی و حتی متروکه خالی از سکنه از نعمت گاز شهری بی بهره هستند که امسال از این تعداد سه روستا شامل اخلی، دونگل و نجف‌آباد در بجنورد گازدار خواهند شد.

وی افزود: در مجموع ۱۱۱ روستا که به طور متوسط در روستا کمتر از پنج خانوار سکونت دارند و شامل حدود ۵۰۰ خانوار می شوند شرایط گاز دار شدن را ندارند.

وی اظهار داشت: تعداد ۷۳۹ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان با ۱۳۱ هزار و ۸۰۱ مشترک از مزایای گاز بهره مند شدند.

وی تعداد کل خانوار های روستایی در استان را ۱۰۸ هزار و ۹۲۱ خانوار دانست و افزود: از مجموع این تعداد ۷۷۸ خانوار که شامل روستاهای اخلی، دونگل و نجف‌آباد هستند امسال گاز دار خواهند شد.

میر بلوکی اظهار داشت: خانوارهایی که در روستاهای با جمعیت اندک و یا فصلی سکونت دارند از سوخت مایع برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: ۱۳ هزار مشعل گاز در نیمه نخست امسال در مناطق شهری و روستایی این استان روشن شده است.

میربلوکی اظهار داشت: از مجموع اشتراک پذیری جدید صورت گرفته ۶ هزار آن شهری و هفت هزار نیز روستایی بوده است که برای آن در ۶ ماهه امسال هزار و ۵۰۰ انشعاب در مناطق مختلف استان نصب شده است.

وی از برخورداری ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری و ۹۹.۷ درصدی روستایی استان از گاز طبیعی خبر داد و اظهار داشت: در راستای کمک به مناطق کمتر برخوردار، در سال های اخیر گازرسانی به مناطق سخت گذر در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته است و در حال حاضر شرکت گاز استان با وجود حرکت به سمت کیفی سازی خدمات، گازرسانی به روستاهای باقیمانده را وظیفه مهم خود دانسته و برای تحقق آن تلاش می کند.

خراسان شمالی دارای ۳۲۶ هزار مشترک در بخش های صنعتی، خانگی و عمومی است که حدود ۷۳۷ مشترک آن در بخش صنعتی و عمده، از انشعاب گاز برای تولید و اشتغال بهره مندند.

در تابستان مشترکان خانگی استان تا ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز مصرف می کنند که این میزان در ماه های کمی سرد  یک میلیون متر مکعب است اما زمانی که بسیار سرد است تا پنج میلیون متر مکعب نیز می رسد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =