فرودگاه مشهد به چهار دستگاه ایربریج جدید مجهز شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی گفت: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد به چهار دستگاه ایربریج یا همان تونل انتقال مسافر به هواپیما بدون استفاده از خودرو مجهز شده‌ است.

محمود امانی ‌بنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت فرودگاه‌های کشور برای خرید هر کدام از این دستگاه‌ها ۷۰۰ هزار دلار هزینه کرده‌ است.
وی ادامه داد: عملیات نصب این دستگاه‌ها آغاز شده است و با پایان عملیات نصب، انتقال مسافران پروازهای داخلی با خودرو به هواپیما به حداقل می‌رسد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان ‌رضوی گفت: با نصب این چهار دستگاه، تعداد ایربریج‌های فرودگاه مشهد به پنج دستگاه می‌رسد که این تعداد برای ظرفیت پروازی این فرودگاه کافی است.
امانی از برگزاری مانور عملیات زمستانی در فرودگاه مشهد خبر داد و افزود: عملیات زمستانی فرودگاه مشهد با استقرار تجهیزات برف‌روبی و وارسی آنها انجام شد.
قبل از شیوع کرونا روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شدند و این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور بود که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha