یک دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان امام حسن بجنورد اهدا شد

بجنورد- ایرنا - مسوول مشارکت‌های مردمی خیرین دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: یک دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) به بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد، (ویژه قرنطینه بیماران کرونایی) اهدا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی،  دکتر حمید توکلی قوچانی روز چهارشنبه گفت: این دستگاه ونتیلاتور به ارزش بیش از سه میلیارد ریال، توسط اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی خراسان شمالی خریداری و به بیمارستان امام حسن (ع) اهدا شده است.

وی افزود: با توجه به بحران بیماری کرونا که مبتلایان آن عمدتا درگیر مشکلات تنفسی می شوند و از سویی فعالیت سه بخش آی سی یو در بیمارستان امام حسن (ع) از زمان شیوع این بیماری و نیز شمار بیماران در انتظار استفاده از آی سی یو،  دستگاه ونتیلاتور از نیازهای مبرم این بیمارستان بود که با این اقدام ارزشمند بخشی از نیاز بیمارستان برطرف شد.

وی عنوان کرد: دستگاه تنفّس مصنوعی یا وِنتیلاتور (medical ventilator) دستگاهی است که کار تنفس را برای بیمارانی که به‌طور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند، آسان تر می کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، هنگام اهدای این دستگاه گفت: این اقدام در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی این اتاق، به منظور مقابله با ویروس کرونا انجام می گیرد.

سعید پورآبادی به اهدای ۲ دستگاه ونتیلاتور دیگر در چند ماه گذشته از سوی این اتاق اشاره کرد و همچنین از اهدای مقادیری اقلام کمک آموزشی رایگان به دانش آموزان مناطق محروم بجنورد خبر داد.

خراسان شمالی از ابتدای مردادماه درگیر وضعیت قرمز کرونایی شده است.

افزایش شمار بستری شدگان و فوتی های کرونا در این استان در چند روز اخیر، نگرانی مسوولان درمانی این استان را فزونی بخشیده است، به گونه ای که رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با هشدار نسبت به بی توجهی برخی شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی، گفته بود که اگر شرایط با همین روند پیش برود در آینده ای نزدیک شمار جانباختگان کووید ۱۹ در این استان از روزانه ۲۰ نفر تجاوز خواهد کرد.   

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در هفته جاری، اکنون بیش از ۳۲۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان بستری هستند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =