۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84100848
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سی ‌ان‌ ان: فضایی آشفته بر کاخ سفید حاکم شده است

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان شامگاه جمعه (به وقت تهران) گزارش داد که با روند پیشتازی بایدن در جورجیا و پنسیلوانیا پدیدار شدن نشانه‌های روشن از شکست ترامپ در پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به نقل از منابع خود اعلام کرد نزدیکان ترامپ به تدریج درحال ترک او هستند و فضایی آشفته بر کاخ سفید حاکم شده است.

به گزارش ایرنا،‌ سی ان ان به نقل از منابع نزدیک خود در کاخ سفید گزارش داد که برخی مقامات ارشد در داخل کاخ سفید و ستاد انتخاباتی ترامپ برای حفظ پست و مقام خود در دولت آتی به تدریج عقب نشینی خود از ترامپ را آغاز کرده اند.

این گزارش حاکی است روز جمعه تعدادی از کارکنان و مقامات کاخ سفید سر کار خود حاضر نشده اند.

عقب نشینی حامیان ترامپ در کاخ سفید در حالی رخ می دهد که با پیشتازی بایدن نامزد دموکرات ها در جورجیا و پنسیلوانیا آخرین شانس های ترامپ برای کسب پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ در حال از بین رفتن است.

یکی از مشاوران ترامپ در همین مورد به سی ان ان گفت: همه چیز تمام شده،‌ اما نگرانی های در مورد اقدامات آتی ترامپ در پذیرفتن شکست در انتخابات هنوز باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ جو بایدن در حالی که تا دیروز از رقیب انتخاباتی خود در ایالت های جورجیا و پنسیوانیا عقب افتاده بود با از سرگیری شمارش آرای پستی از ترامپ جلو بزند و با ادامه شمارش آرا اختلاف میان آنان هر چه بیشتر می شود.

در حال حاضر بایدن با دو هزار رای در جورجیا و ۱۳ هزار رای در پنسیلوانیا از ترامپ پیشتاز است.

طبق آخرین اخبار بایدن تا کنون توانسته ۲۶۴ رای الکترال کسب کند و تنها به ۶ رای الکترال دیگر برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ نیازمند است. این در حالی است که ترامپ ۲۱۴ رای الکترال دارد و مسیر طولانی برای کنار زدن رقیب خود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =