شهردار فیلادلفیا: ترامپ شکست را بپذیرد

نیویورک- ایرنا- شهردار فیلادلفیا بزرگترین شهر ایالت پنسیلوانیا با رد ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تقلب انتخاباتی ، بر ضرورت شمارش همه آرا تاکید کرد و خطاب به نامزد جمهوری خواهان گفت که بهتر است شکست مقابل بایدن رابپذیرد و به نامزد پیروز تبریک بگوید.

به گزارش ایرنا، جیم کنی بعدازظهر جمعه به همراه اعضای کمیسیون انتخاباتی این شهر،در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ترامپ باید قبول کند که انتخابات را باخته است و به نامزد رقیب تبریک بگوید هرچند تردید دارم که او به حرف من گوش کند.

این مقام ایالت پنسیلوانیا گفت: در هفته اخیر، چشمان کشور و جهان به فیلادلفیا دوخته شده است.

وی با اشاره به حضور بی سابقه شهروندان این شهر در انتخابات با وجود همه‌گیری کرونا ادامه داد: آنها صبورانه در صف‌ها رای ایستادند و اکنون هم منتظرند تا کارکنان انتخاباتی وظایفشان را انجام دهند.

شهردار فیلادلفیا ابراز امیدواری کرد به زودی نتایج پایانی شمارش آرا اعلام شود و اضافه کرد: به یاد داشته باشید این پیروزی یک نامزد یا یک حزب سیاسی نیست بلکه پیروزی دموکراسی ما است.

کنی تاکید کرد: شمارش آرا تا آخرین برگه رای غیابی، پستی و پیش از موعد ادامه خواهد یافت. برخلاف ادعای رئیس جمهوری، تیم او تاکنون نتوانسته است هیچ مستندی برای تقلب در انتخابات ارائه دهد.

وی ابراز امیدواری کرد در ماه ژانویه شاهد انتقال مسالمت‌آمیز قدرت باشند.

شمارش آرای فیلادلفیا باعث برتری بایدن در پنسیلوانیا شد در حالیکه ترامپ روز گذشته در یک یادداشت توئیتری مدعی شد او پیروز آرای قانونی در این ایالت شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =