گذر از صفر و رسیدن به ۷۶ میلیون اشتراک اینترنت سیار

تهران - ایرنا - تازه‌ترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور درباره کیفیت اینترنت ایران می‌گوید: تعداد مشترکان پهن‌باند سیار اینترنت که هشت سال قبل عدد صفر بود، امروز به ۷۶ میلیون اشتراک رسیده است.

به گزارش ایرنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران، گزارشی با عنوان «ایران در مسیر هوشمندی» منتشر کرده است که در آن به وضعیت کیفیت اینترنت پرداخته است.

«حسین فلاح جوشقانی» امشب در توئیتر نوشت: کیفیت حق‌الناس است و ما وظیفه داریم، بر کیفیت اینترنت اپراتورها نظارت کنیم. رقابت بین اپراتورها باعث بهبود کیفیت خدمات آن‌ها می‌شود به همین دلیل گزارشی را منتشر کرده‌ایم که کاربران بتوانند با مطالعه آن و آگاهی کامل از کیفیت اینترنت، اپراتور خود را انتخاب کنند.

این گزارش به بررسی وضعیت کیفیت اینترنت ایران در شش‌ماهه اول سال ۹۹ می‌پردازد و شفاف‌سازی وضعیت کیفیت اپراتورها، حفاظت از حقوق مصرف‌کننده، بهبود رقابت و ایجاد امکان حق انتخاب برای مشترکان پس از بررسی و مقایسه اپراتورها، هدف اصلی آن است.

معرفی اپراتورهای ارائه‌دهنده سرویس‌های ارتباطات ثابت و سیار، فناوری‌های اتصال به اینترنت در کشور، شاخص‌های سنجش کیفیت، تجربه مشتری و وضعیت آماری پهن باند کشور از بخش‌های مختلف این گزارش است.

بر اساس گزارش «ایران در مسیر هوشمندی»  تعداد مشترکین پهن باند ثابت کشور از ۵۸ هزار و ۳۱۰ اشتراک فعال در سال ۹۲ به بیش از ۹ میلیون اشتراک در سال جاری رسیده است.

این افزایش ضریب اینترنت در کشور در حوزه پهن باند سیار بیش از بقیه حوزه‌ها بوده، به شکلی که از اشتراک صفر در سال ۹۲ به بیش از ۷۶ میلیون اشتراک در سال ۹۹ رسیده است.

افزایش مشترکین، ضریب نفوذ اینترنت در کشور را نیز طی این هشت سال بالا برده است. بر همین اساس پهن باند ثابت از ۷.۶۳ درصد در سال ۹۲ به ۱۱.۲۸ درصد در سال جاری و ضریب نفوذ پهن باند سیار از صفر درصد در سال ۹۲ به ۹۱.۰۷ درصد در سال ۹۹ رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =