وزیرخارجه پیشین لبنان به تصمیم آمریکا برای تحریم خود واکنش نشان داد

تهران- ایرنا- رهبر حزب مسیحی «جریان آزاد» لبنان و داماد رییس جمهوری این کشور، به تصمیم آمریکا برای تحریم خود واکنش نشان داد.

به گزارش رسانه های خبری، جبران باسیل روز جمعه در توئیتری نوشت: نه تحریم ها مرا ترسانده و نه وعده ها مرا وسوسه کرده است.

وزیر خارجه پیشین لبنان با تاکید بر وفاداری خود به کشورش افزود: من خودم را نجات نمی دهم که لبنان نابود شود.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قصد دارد امروز جمعه تحریم‌هایی را علیه باسیل به بهانه همکاری با جنبش حزب الله اعمال کند.

جبران باسیل وزیر پیشین امور خارجه لبنان همواره از مواضع مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی در محافل منطقه ای و بین المللی حمایت کرده و به ویژه در نشست های اتحادیه عرب حاضر نبود علیه حزب الله رای دهد.

به گزارش ایرنا، باسیل تاکید دارد که حزب الله یک حزب سیاسی لبنانی است که در دولت و مجلس حضور دارد و برای دفاع از خاک و تمامیت ارضی با تروریست های تکفیری و صهیونیستی مبارزه می کند و هرگز یک گروه تروریستی نیست.

دولت ترامپ در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه حزب ‌الله این اقدام را انجام داده است و در شهریور ماه نیز دو تن از وزرای پیشین لبنان را براساس ادعای فساد و حمایت مالی از گروه حزب‌الله مورد تحریم قرار داده بود.

وزارت خزانه داری آمریکا پیشتر "یوسف فنیانوس" "علی حسن الخلیل" به ترتیب وزیران پیشین حمل و نقل و دارایی لبنان در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داده بود.

فنیانوس وزیر مسیحی وابسته به حزب جریان المرده به رهبری « سلیمان فرنجیه» و الخلیل از شخصی های شیعه و از نزدیکان نبیه بری رییس مجلس لبنان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =