دستیار فرماندار جورجیا هرگونه تقلب در انتخابات را رد کرد

نیویورک- ایرنا- دستیار فرماندار جورجیا روز جمعه در نشست خبری خود وجود هرگونه تقلب در انتخابات این ایالت را رد کرد.

به گزارش ایرنا، برد رافانسپرگر  روز جمعه در یک نشست خبری با اعلام آخرین وضعیت انتخاباتی در این ایالت، اظهار کرد: ما در مراحل پایان شمارش آرای (ایالت جورجیا) هستیم و بعد از پایان این مرحله خواهیم دید که گام بعدی چه خواهد بود. اگر فاصله رای ها اندک باشد، شمارش دوباره انجام خواهد شد.

طبق قانون هر کدام از طرف ها می توانند درخواست بازشماری تنها نیمی از آرا را بدهند. این درخواست زمانی می تواند مطرح شود که شمارش آرا به پایان رسیده باشد.

براساس قوانین ایالت جورجیا، هر کدام از نامزدها تنها درصورتی می توانند تقاضای بازشماری آرا را مطرح کنند که فاصله میان تعداد آرا "کمتر از نیم درصد" کل تعداد آرا باشد. درخواست بازشماری باید حداکثر تا دور بعد از اعلام نتایج شمارش آرا ارائه شود.

وی افزود: از ساعت ۱۰ صبح پنج هزار و ۵۰۰ رای برای شمارش باقی مانده است. همچنین هشت هزار و ۸۰۹ رای هم از آرای نظامیان وجود دارد.

دستیار فرماندار جورجیا ادامه داد: این آرا باید تا پایان وقت اداری امروز شمارش شوند. از این رو، جورجیا برای اعلام نتایج نزدیکتر شده است.

رافنسپرگر اضافه کرد: از حدود پنج میلیون آرای ماخوذه، ما حاشیه حدود هزار رای را داریم. تمرکز همه دست‌اندرکاران انتخابات این است که همه آرای قانونی شمارش شود.

وی تاکید کرد: منافع انتخابات ما قطعا فراتر از مدیران جورجیا است، اجازه نمی‌دهیم اظهارات و فشارهای طرف‌ها در کار ما اختلالی ایجاد کند.

این مقام جمهوریخواه با بیان اینکه از کرامت انتخابات صیانت خواهند کرد، اظهار کرد: در جورجیا مساله نظارت و حضور نمایندگان نامزدها به صورت شفاف وجود داشته است و ادامه دارد. هرکسی نسبت به این مساله نگرانی دارد، ما درباره آن تحقیق خواهیم کرد.

رافنسپرگر خاطرنشان کرد: ما هر کاری را برای اطمینان یافتن مردم جورجیا صرف نظر از هواداری‌های حزبی، از سلامت انتخابات انجام خواهیم داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =