کرونا ۱۰۰ درصد آموزش دانش آموزان سمنانی در هفته پیش رو را مجازی کرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تمام مدارس استان در هفته پیش رو به دلیل شیوع کرونا تعطیل بوده و همه کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محمد دستورانی عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: باتوجه به تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان و برای حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان، برنامه‌های آموزشی مدارس استان در هفته پیش رو تا روز جمعه بیست و سوم آبان، به طور کامل مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: از شانزدهم آبان تا پایان هفته دانش آموزان در مدرسه‌ها حضور نخواهند یافت، اما کادر اداری و اجرایی به شکل حداقلی در آموزشگاه حاضر خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: آموزش به دانش‌آموزان با استفاده از شبکه اجتماعی "شاد" انجام می‌شود و بیش از ۸۲ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان به برنامه شاد دسترسی دارند و برای افرادی که به شبکه دسترسی ندارند آموزش از طریق توزیع درسنامه و تلویزیون دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: سمنان جزو استان‌های برتر و شاخص در زمینه استقبال از  شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد»  است و حتی در برخی موارد از میانگین کشور بالاتر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: والدین و خانواده ها در شرایط شیوع کرونا باید معلم‌یار نظام تعلیم و تربیتی استان در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش باشند.
شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» برنامه کاربردی ویژه تلفن همراه هوشمند است که برای آموزش دانش آموزان در ایام بحران کرونا و تعطیلی مدارس استفاده می شود که در آن سه فرآیند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران در نظر گرفته شده است.
سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۱۲۷‌ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز از پانزدهم شهریور در استان سمنان آغاز شد.
استان سمنان از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =