شمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به ۲۵ هزار و ۷۱۲ نفر رسید

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲۵ هزار و ۷۱۲ نفر از آغاز شیوع کووید ۱۹ در استان مرکزی به این بیماری مبتلا شدند.

دکتر «محمد جمالیان» عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ فوتی و شناسایی ۳۲۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی به ثبت رسید.
وی اظهارداشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا، ۳۲۰ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده‌اند.
رئیس رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از تعداد ۳۲۰مورد جدید در استان ۶۳ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند.
دکتر جمالیان افزود: ۲۵۷ مورد از بیماران جدید که شناسایی شده‌اند نیز به صورت سرپایی بوده‌ند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.
وی اظهار داشت: ۹۶۵ نفر تاکنون در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی فوت شده‌اند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران  گفت: در یک روز گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۶۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۳ هزار و ۲۳۴ نفر از آنها بستری شدند.
وی با بیان اینکه مجموع بیماران به ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است، ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۴ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۷ هزار و ۴۰۹ نفر رسید.
به گفته لاری، تا کنون ۵۰۹ هزار و ۹۵۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵ هزار و ۴۹۵ بیمار دیگر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

بر این اساس تاکنون ۵ میلیون و۱۴۷ هزار و ۲۴۹ آزمایش تشخیص کرونا در این کشور انجام گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها