هیچ مشکل و کمبودی در تامین کالاهای اساسی موردنیاز مردم وجود ندارد

زاهدان_ ایرنا_ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حال جذب و توزیع است و مردم استان هیچ نگرانی در تامین کالاهای مورد نیازشان نداشته باشند زیرا هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا داود شهرکی روز جمعه در جلسه نهضت مطالبه گری، پیش از اقامه نماز جمعه در جمع مردم در مصلی قدس زاهدان اظهارداشت: در موضوع مبارزه با جرایم اقتصادی و نظارت بر بازار و اصناف حساسیت مردم سیستان و بلوچستان کمک کننده است.
وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از جمله گران‌فروشی، درج نشدن قیمت بر کالا و احتکار مراتب را از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۲۴ و یا حضور در محل سازمان صمت این استان و ادارات شهرستان های تابعه گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد و این سازمان در صورت رسیدگی نکردن به گزارش شهروندان پاسخگو خواهد بود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: گرانی های اخیر در شرایط موجود اجتناب ناپذیر است چون این گرانی ها با توجه به اینکه این استان در بخش تامین برخی اقلام، اجناس و محصولات کشاورزی استانی تولید کننده نیست و تنها مصرف کننده است، هزینه های حمل و نقل این استان به قیمت های اصلی کشوری اضافه می شود.
وی با اشاره به دلایل تفاوت قیمت برخی کالاها تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان استانی پهناور و فاصله بین شهرهای آن زیاد است هزینه های حمل و نقل به قیمت کالا می افزاید به همین دلیل  قیمت اجناس در شهرهای مختلف این منطقه متفاوت است.
شهرکی بیان کرد: سازمان صمت سیستان و بلوچستان در موضوع مبارزه با گران‌فروشی حساس است و در صورتی که واحد صنفی خارج از قیمت مصوب و بیشتر از آن کالایی را بفروشد این واحد متخلف شناخته شده و از سوی بازرسان صمت پرونده تخلف برای این واحد تشکیل و رسیدگی به پرونده ها و اجرای احکام از سوی تعزیرات حکومتی انجام می شود.
وی تاکیدکرد: مردم سیستان و بلوچستان این موضوع را مدنظر قرار دهند که کشور ما در شرایط جنگ اقتصادی بوده و کالاهای مورد نیاز مردم در حال تامین است و به شایعه سازی‌ها و اخبار رسانه های بیگانه توجه نکنند زیرا این جزیی از حربه های دشمن و در راستای عملیات روانی و ناامیدسازی مردم ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =