اداره کار شوش شکایت کارگران ممنوع الورود به هفت تپه را پیگیری می‌کند
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا- مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به حواشی اخیر شرکت هفت تپه و اعلام بی نیازی مدیرعامل شرکت از فعالیت چند کارگر، گفت: شکایت کارگران ممنوع الورود به کارخانه از سوی اداره کار شهرستان شوش دنبال و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا ارسلان غمگین روز جمعه در جمع خبرنگاران در خصوص مسایل اخیر پیش آمده در شرکت نیشکر هفت تپه، اظهارداشت: به‌دنبال مسایل به‌وجود آمده در شرکت نیشکر هفت تپه و درگیری چندتن از کارگران با مدیرعامل شرکت و اعلام بی‌نیازی مدیریت نیشکر هفت تپه به ادامه کار تعدادی از کارگران، موضوع به اداره کار شهرستان ارجاع شد.

وی ادامه‌داد: بررسی این مسئله به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی دشمنان و معاندان، در دستور کار مسئولان استانی قرار گرفت.

جلوگیری از اخراج کارگران

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اینکه موضوعات کارگری باید از مسیر قانونی و به‌دور از جنجال بررسی شود، افزود: ورود  مسولان استانی به موضوع صرفا در جهت جلوگیری از هرگونه مشکل تا بررسی دقیق زوایای مختلف آن بوده است و از اخراج کارگران نیز جلوگیری شد.

 غمگین با تاکید بر اینکه حقوق و مزایای این کارگران به‌طور کامل پرداخت خواهد شد، اضافه‌کرد: با این وجود مدیریت شرکت طی نامه‌ای تا تعیین تکلیف وضعیت این کارگران؛ آنها را ممنوع الورود کرده است.

به گفته وی، قطعا اداره کار شهرستان شوش آمادگی دارد تا به شکایت کارگران مذکور در اسرع وقت رسیدگی کند.

غمگین افزود: بطور کلی قطعا نگاه دولت و خصوصا  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حفظ اشتغال، رونق تولید و رعایت قانون برای همه از جمله کارفرما و کارگر است.

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان یادآورشد: حفظ اصول انضباطی و رفتار سازمانی از سوی همه در جهت کمک به‌ روند تولید واحدهای اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

 وی همچنین به اظهار نظر برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد اتفاقات اخیر شرکت نیشکر هفت تپه اشاره‌کرد و گفت : به‌نظر می رسد جهت حفظ آرامش و تداوم روند تولید باید از اظهارنظرهای غیرکارشناسی خودداری کرد.

غمگین با تاکید بر پرهیز از سیاسی و امنیتی کردن موضوعات صنفی مانند حواشی هفت تپه، بیان‌داشت: این امر باعث می‌شود تا از ایجاد خوراک رسانه‌ای برای دشمنان کشور و ملت جلوگیری بعمل بیاید.

بر اساس این گزارش، با پیگیری مستمر رئیس کل دادگستری خوزستان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حقوق خود را تا مردادماه دریافت کردند و مابقی حقوق آنها با پیگیری‌های انجام شده به تدریج پرداخت می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha