توزیع روزانه هشت تن مرغ برای تنظیم بازار در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: روزانه هشت تن گوشت مرغ با قیمت هر کیلوگرم ۱۹۱ هزار ریال برای تنظیم بازار به مرغ فروشی‌ها توزیع می‌شود و شهروندان، فروش بالاتر از قیمت مصوب را با سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن آهنی روز جمعه در حین نظارت بر توزیع مرغ در آستارا گفت: کمبودی در این زمینه نداریم و فروش مرغ غیر از قیمت مصوب تخلف است و مراحل عرضه و فروش، توسط بازرسان اصناف به صورت محسوس و نامحسوس کنترل می ‌شود.

وی افزود: هر عدد تخم مرغ  نسبت به اندازه، هشت تا ۱۰ هزار ریال عرضه می شود و اداره تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و بسیج اصناف در بازرسی و نظارت بر بازار با ماموران اداره صنعت، معدن و تجارت همکاری کنند.

وی بیان کرد: در سال جاری ۱۰ هزار و ۷۱۲ بار از واحدهای صنفی بازرسی و برای ۲۸۱ واحد صنفی، پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۶۱۹ هزار و ۴۶۰ ریال تشکیل شده است و مردم گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور و کم فروشی را با تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است و سالانه حدود ۶۰۰ هزار قطعه مرغ گوشتی در هفت مرغداری آن تولید می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =