بانک‌های لرستان تعطیل شدند

خرم آباد - ایرنا - کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا در لرستان اعلام کرد: تمامی بانک‌های این استان از شنبه ۱۷ آبان به مدت یک هفته تعطیل هستند.

به گزارش روز جمعه کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا در لرستان مصوب شده است با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان، تمامی بانک ها به مدت یک هفته تعطیل شوند.

همچنین مقرر شد تیم های بازرسی متشکل از صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان و اتاق اصناف به صورت مستمر نسبت به تعطیلی اصنافی همچون رستوران ها، باشگاه های ورزشی، کافی شاپ ها و قلیان‌سراها نظارت داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف، مراتب جهت برخورد قانونی به نیروی انتظامی اعلام شود.

کمیته اطلاع رسانی کرونا در لرستان اعلام کرده است:‌ به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، تمامی اصنافی که در زمره گروه های شغلی ۲ سه و چهار قرار می گیرند در پنج شهرستان فوق بحرانی دورود، الیگودرز، دلفان، کوهدشت و پلدختر تعطیل هستند و در خرم آباد و بروجرد علاوه بر تعطیلی مشاغل گروه های سه و چهار، تمامی مجتمع های خرید و مراکز تجاری پس از ساعت ۱۷ تعطیل است.

همچنین مقرر شده است تمامی دفاتر ارائه خدمات الکترونیک، پیشخوان دولت، ارائه خدمات قضایی و پلیس ۱۰+ به مدت یک هفته تعطیل شوند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع سانی ستاد مدیریت کرنا در لرستان تمامی ملاقات های عمومی در ادارات استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و از پذیرش حضوری ارباب رجوع خودداری می شود بنابراین پیگیری امور ارباب رجوع به صورت غیرحضوری و تلفنی انجام خواهد شد.

ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی در سطح استان از دیگر مصوبات ستاد مدیریت کرونا در لرستان است و در صورت برگزاری هرگونه مراسم متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند.

 ستاد مدیریت کرونا در لرستان اعلام کرده است: دستگاه های اجرایی استان به جز واحدهای خدمات رسان، به مدت یک هفته با نظر مدیران کل حداکثر تا سقف ۵۰ درصد از ظرفیت کارکنان خود را به صورت دورکاری استفاده کنند.

بر اساس تصمیم این ستاد، اتوبوس های خط واحد و همچنین سیستم حمل و نقل عمومی به منظور کاهش ترددهای غیر ضروری در سطح شهرهای استان، تا اطلاع ثانوی تعطیل است و شهرداری خرم‌آباد و سایر شهرهای استان نسبت به جمع آوری بنرها، سازه آن (داربست) و آگهی های ترحیم نصب شده در سطح شهر اقدام و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی کنند.

ستاد استانی مدیریت کرونا در لرستان اعلام کرده است: پلیس راهور ضمن استقرار در مبادی ورودی آرامستان های سطح استان، نسبت به اعمال حداکثر جریمه برای خودروهای پارک شده در این محدوده ها و برخورد با افراد شرکت کننده در مراسم تشییع و تدفین، اقدام خواهد کرد.

لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است، پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

تا ۱۳آبان ماه ۴۳ هزار و ۶۲۳ مورد مثبت کرونا در لرستان شناسایی شده و از این تعداد ۸۷۰ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =