حافظان امنیت زمینه فعالیت اقتصادی را در سیستان و بلوچستان فراهم کردند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: حافظان امنیت حجت را بر همه مردم و مسوولان تمام و زمینه هر گونه فعالیت علمی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی را در این استان فراهم کردند و حالا نوبت مسوولان است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان با اشاره به گرفتاری‌های متعدد در جامعه از جمله تحریم‌های ظالمانه، مشکلات اقتصادی و معیشتی و ویروس کرونا ضمن تاکید بر انجام اقدامات لازم برای مقابله با این مسائل، اظهارداشت: اما آن چه مهم است این که دست به دعا برداریم و به درگاه خداوند تضرع کنیم و با توبه از گناهان فردی و جمعی، توبه و مناجات در خلوت و همچنین در مراسم‌های جمعی از جمله دعای کمیل، توسل و ندبه برای حل مشکلات دعا کنیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه برای حل مشکلات، عنوان کرد: دعاهای صادر شده از امام سجاد(ع) از جمله دعای ۱۶صحیفه سجادیه برای طلب آمرزش گناهان و مناجات تائبین از مجموعه مناجات پانزده‌گانه امام سجاد(ع) حاوی معارف بلندی در این زمینه هستند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به مشکل کمبود خون در سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط کرونا، تاکید کرد: در شرایطی که بیماران بویژه مبتلایان به تالاسمی نیازمند خون هستند حتی برای تامین یک روز آنها، ذخیره خونی وجود ندارد و مسوولان امر مجبورند از استان‌های دیگر خون وارد کنند و اهدای خون وظیفه عمومی همگان است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی ضمن قدردانی از همه تلاش‌گران نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی بویژه سپاه، نیروی انتظامی و مرزبانی، تصریح کرد: این عزیزان با حفظ امنیت، حجت را بر همه مردم و مسوولان تمام و زمینه هر گونه فعالیت علمی، فرهنگی، اقتصادی و عمرانی را فراهم کردند و حالا نوبت مسوولان است که می‌بایست با مدیریت قوی‌تر و تلاش و برنامه ریزی بیشتر با کمک اقشار مختلف مردم، برای رشد علمی و اقتصادی استان تلاش کنند.
وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات، در خود سیستان و بلوچستان قابل حل است و یا با پیگیری مسوولان استان می‌توان آنها را رفع کرد و ربطی به تحریم یا انتخابات آمریکا ندارد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: هر کس در انتخابات آمریکا، رئیس جمهور شود از جبهه دشمن و به دنبال دشمنی است و نباید نگاه‌مان به آنها باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به رشد چشمگیر فرزندان ایران اسلامی در ساخت موشک، پهپاد و هواپیماهای نظامی در پرتو هدایت‌های فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: با هدایت‌های رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و عمل به اقتصاد مقاومتی، اشتغال، تولید داخلی و رسیدگی به جوانان امکان رشد عرصه اقتصادی نیز وجود دارد و خلأها در نتیجه کم‌کاری و کم‌توجهی است.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با اشاره به افتتاح طرح انتقال آب دریای عمان به فلات مرکزی و کرمان و یزد ضمن اینکه این اقدام را نویدبخش دانست اما نسبت به اجرا نشدن این طرح‌ها برای سیستان‌وبلوچستان گلایه کرد و افزود: چرا این طرح‌ها برای این استان که از لحاظ آب دچار مشکل است تصویب و یا اگر تصویب شده چرا اجرا نمی شود و این کم‌کاری مربوط به مسوولان سابق استان است و می‌بایست نسبت به این موضوع توجه می‌داشتند.
امام جمعه زاهدان ضمن ارج نهادن به پیگیری‌های مسوولان و نمایندگان سیستان و بلوچستان و توجه مسوولان قوه مجریه و مقننه به استان در نتیجه تاکیدات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی در استان در آستانه اجراست ولی این پروژه‌ها باید بیشتر، بهتر و سریع‌تر انجام شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =