روایت شبکه مستند از «میراث آلبرتا» تا «انقلاب جنسی»

تهران- ایرنا- جدیدترین قسمت از برنامه «نردبان» به نقد و بررسی مجموعه مستند «انقلاب جنسی» پرداخته و با کارگردان آن گفت‌وگو می‌کند.

هجدهمین قسمت از فصل جدید برنامه تلویزیونی نردبان امشب روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این قسمت از برنامه با حضور حسین شمقدری، کارگردان مستند انقلاب جنسی، موضوع این مستندها را مورد نقد و بررسی قرار داده است.
شمقدری با حضور در برنامه نردبان و گفت‌وگو با حامد شکیبانیا از تجربه مستندسازی خود از دانشگاه شریف تا انقلاب جنسی صحبت کرده و نسبت آثار خود با مقوله پژوهش را توضیح داده است. او هم‌چنین به مسئله جنجالی و پرحاشیه انقلاب جنسی که در ۴ مستند خود روایت کرده است پرداخته و به واکاوی اهمیت یا عدم اهمیت پرداخت به این موضوع در کشورمان می‌پردازد. شمقدری در این برنامه به تعدادی از سوالات ارسالی مخاطبان نیز پاسخ داد.
در بخش دیگر برنامه، امید بلاغتی به نقد و بررسی فرمی و محتوایی مجموعه مستند انقلاب جنسی پرداخته و آن را با دیگر مستندهایی که با این موضوع در دیگر کشورها ساخته می‌شود مقایسه کرده است. همچنین محسن بدره، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا به بررسی مطالعات انقلاب جنسی در ایران پرداخته است.
حسین شمقدری با ساخت مستند میراث آلبرتا ۱ و ۲ و روایتی از مهاجرت دانشجویان به خارج از ایران شهرت یافت. او سپس ساخت مجموعه مستند انقلاب جنسی را آغاز کرد و در طی سفرهایی به خارج از ایران، به بررسی انقلاب جنسی در دیگر کشورها پرداخت. ساخت مستند جنجالی متولد اورشلیم درباره اسرائیل حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشت.  
نردبان، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. نردبان در استودیو فرهنگسرای ارسباران ضبط شده است.

پخش فیلمی سینمایی از کشنده‌ترین و مخرب‌ترین شورش‌ها در تاریخ آمریکا
فیلم سینمایی دیترویت به کارگردانی کاترین بیگلو، عصر جمعه و  در آستانه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا از شبکه یک پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، داستان فیلم سینمایی دیترویت که ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۶، آبان پخش می شود، مربوط به یکی از کشنده‌ترین و مخربترین شورشها در تاریخ آمریکا است. شورشی که به مدت پنج روز طول کشید و زمانی به پایان رسید که ۴۳ نفر کشته و صدها میلیون دلار خسارات مالی به بار آورد.
کاترین بیگلو، بر اساس فیلم نامه ای از مارک بول، لنز دوربین خود رابه سمت این برهه از تاریخ معطوف کرده است برهه ای که یکی از غم انگیزترین شورشهای تاریخ در آن رخ داده است، واقعه ای که به " حادثه متل الجیرز"  ( (Algiers Motel Incident)  ) معروف شد.
دراین فیلم که محصول ۲۰۱۷ آمریکاست، ویل پورتر، جیسون میشل و جان بویگا نقش آفرینی کرده اند.

تحلیل  متغیرهای کلان اقتصادی و تاثیر آن بر بازار سرمایه
 مجله تلویزیونی نوسان جمعه (۱۶ آبان  ماه) ساعت ۲۰ به تحلیل و تشریح "متغیرهای کلان اقتصادی و تاثیر آن بر بازار سرمایه"می پردازد.
رویا جدیدی تهیه کننده برنامه تلویزیونی نوسان با بیان اینکه برنامه نوسان با موضوع تحلیل و تشریح "ریزشهای اخیر بازار سرمایه و تاثیر و تاثر ان بر متغیرهای کلان اقتصادی " می پردازد،گفت: این برنامه در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بیشتر علاقه مندان به پرسشهایی نظیر تاثیر نوسانات بازار سرمایه بر حجم پول و خلق نقدینگی؛رشد و توسعه بازار سرمایه و تاثیر ان در کاهش نرخ بیکاری؛اثر تغییرات نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه و ...پاسخ خواهد داد.
 مجله تلویزیونی نوسان هر هفته با بخش های مختلف همچون گزارش مردمی،کلاس درس، اموزش اینفوگرافیک، تحلیل هفتگی، گفت و گوی ویژه و مسابقه به تهیه کنندگی رویا جدیدی و با اجرای امیدقالیباف و علی پاکزاد ساعت ۲۰ تماشایی می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =