سیاست ایران اسلامی ایستادگی در مقابل زیاده خواهی آمریکا است

آبادان - ایرنا - امام جمعه خرمشهر سیاست‌های زیاده خواهی آمریکا درخصوص ایران را شکست خورده دانست و گفت: سیاست ما ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده طلبی و زیاده خواهی آمریکا است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در خطبه‌های نماز جمعه خرمشهر اظهار کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری پیروز انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت و سیاست‌های کشور با آمدن و رفتن یک فرد به عنوان رییس جمهور آمریکا تغییر نمی‌کند.

وی افزود: ملت ایران اسلامی با مردم آمریکا مشکلی ندارد بلکه  مشکل ما با رژیم این کشور است که یک نظام استکباری و زورگو است.

حجت‌الاسلام عادل‌پور گفت:  آمریکا می‌خواهد بر کشور ما مسلط باشد لذا ایران اسلامی به هیچ وجه با این کشور مذاکره نخواهد کرد و با نظر آنها موافق نخواهد بود.

وی با بیان اینکه بی ارزش‌ترین کار در آمریکا اهمیت ندادن به رای مردم است گفت: تمام ارزش‌های دموکراسی آمریکا امروز برملا شده و خود مردم آمریکا علیه این ارزش‌ها شعار می دهند.

امام جمعه خرمشهر کنترل قیمت‌ها و نظارت بر بازار را ضعیف دانست و گفت: مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در دولت دچار اختلال شدند و اینجا است باید مجلس و یا قوه قضاییه در خصوص ترک فعل تحرک از خود نشان دهد چون خیلی‌ها از این مسئله آسیب دیدند.

امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری به کاهش سهمیه گندم کشاورزان انتقاد کرد و افزود: هر ساله برای کشاورزان سهمیه‌ای مثلا برای هر هکتار ۳۰۰ کیلوگرم گندم در نظر گرفته می‌شد و اما گفته می‌شود سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان سهمیه هر هکتار برای کشت محصول گندم  را به ۱۰۰ کیلوگرم کاهش داده و این موجب نارضایتی کشاورزان شده است.

حجت‌الاسلام عادل‌پور افزود: کاهش سهمیه کشاورزان این برخلاف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است مسئولان استان و نماینده‌های مجلس و استاندار  خوزستان باید این مسئله را حل کنند.

امام جمعه خرمشهر خواهان توجه بیشتر  منطقه آزاد اروند به این شهر شد و گفت: رسیدگی به توسعه هر دو شهرستان آبادان و خرمشهر باید به طور یکسان صورت گیردو مدیر عامل و معاونان منطقه آزاد اروند باید به خرمشهر هم توجه کنند و مسئولان اجرایی شهرستان باید حق مردم را مطالبه‌گری کنند.

وی در بخش دیگر به جریان سرقت ها در خرمشهر اشاره کرد و گفت: اینکه نیروی انتظامی در خصوص کشفیات و سرقت ها کوتاهی نکرده اند قدردانی می کنم اما متاسفانه آمار سرقتها به شدت افزایش پیدا کرده و این سارقان آرامش مردم را گرفته‌اند.

امام جمعه خرمشهر  از دستگاه قضایی خواست با قاطعیت با سارقان برخورد کنند و کمیته امنیتی، قوه قضاییه نسبت به برخورد با سارقان اقدامات لازم انجام دهند.

وی در بخش پایانی به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را خواستار شد و گفت: آمارهای رسیده نگران کننده است و طبق این آمارها  ۵۰ درصد مبتلایان استفاده نکردن از ماسک و شرکت در مراسم و اجتماعات غیرضروری بوده و اگر پروتکل های بهداشتی از سوی مردم کنترل نشود همچنان این زنجیره ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها