امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: اسلام به انسان هویت بخشیده است

زاهدان - ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دین مبین اسلام، دین زیبایی‌هاو مهربانی هاست و به انسانیت هویت و شعور زندگی بخشیده است. 

به گزارش ایرنا مولوی عبدالصمد کریم‌زایی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت:  متاسفانه برخی افراد می‌گویند انسانیت مهم است نه اسلام، این درک درستی نیست زیرا پیش از اسلام، انحراف در زندگی اجتماعی کمتر از زندگی امروزی غربی ها نبود؛ تا جایی که حتی کسی حاضر نبود مردم حجاز را به‌عنوان رعیت بپذیرد، اما اسلام به آنان بهترین روش زندگانی را آموخت و باعث شد این مردم به سیادت دنیا برسند.

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: کسانی که از دایره اسلام خارج می‌شوند خوی حیوانی می‌گیرند و مرتکب هر جنایتی می‌شوند.

وی بیان کرد: انسان با حیوان از نظر خوردن، لذت جنسی و غیره یکی است اما برتری انسان در عقل و فهم است که خداوند به ما عطا کرده اگر همین انسان از عقل خود استفاده نکند مانند حیوان است.

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: هفته گذشته شخصی به من یاد داشتی داد که اسلام زیاد مهم نیست بلکه انسانیت مهم است من به ایشان عرض می‌کنم اگر اسلام نبود زندگی خیلی از انسان ها مانند حیوانات بود.

وی با بیان اینکه اسلام کارخانه انسان ساز است، افزود: افرادی که به بیت المال خیانت می کنند یا بر دیگران ظلم می‌کنند و یا مرتکب جنایت و ظلم می‌شوند از دایره اسلام خارج شده اند.

مولوی کریم زایی بر توجه بیشتر مسوولان و دولتمردان به معیشت مردم تاکید کرد و گفت: بی ثباتی در بازار نشانگر عدم نظارت است چرا کالاهای ایرانی اینقدر گران باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =