دمای هوای آذربایجان غربی کاهش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق گزارش‌های دریافتی دمای هوای استان از هفته آینده سه تا چهار درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.

مهدی کریمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر ریزش هوای سرد به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان است که تا فردا شنبه این سامانه در استان با شدت فعال است.

وی با بیان اینکه پیرانشهر با ۱۰ میلیمتر بارش در ۲۴ ساعت گذشته پربارش‌ترین شهر استان بود اضافه کرد: بارندگی‌ها در هفته آینده در نقاط جنوبی استان ادامه دارد و وزش باد نیز از عصر امروز جمعه و فردا شنبه نیمه جنوبی آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: نقشه‌های پیش‌یابی همچنین از تقویت بارش باران، رعد و برق و وزش باد به ویژه در نوار غربی استان حکایت دارد که شهروندان باید موارد ایمنی را در این خصوص رعایت کنند.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در این مدت تکاب با ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و چالدران با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک‌ترین شهر استان گزارش شد.

بارش‌های پاییزه که از هفته جاری در استان آغاز شده موجب شادی کشاورزان شده‌است چرا که از آغاز کشت پاییزه تاکنون در سطح مزارع بارشی قابل توجه به ثبت نرسیده‌است.

آذربایجان‌غربی سالانه به طور میانگین ۴۰۰ میلیمتر بارندگی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =