۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2111
کد خبر: 84100540
۷ نفر

برچسب‌ها

۶ مجلس عروسی در بیجار تعطیل شد

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: در شرایط بحرانی کرونایی، ۶ مجلس عروسی و ۲ مجلس ختم که برغم همه تذکرات و توصیه‌ها برگزار شده بود، در این شهرستان با حکم قضایی تعطیل شد.

علی اکبر ورمقانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شهرستان در شرایط بحرانی کرونایی قرار دارد و برگزاری چنین مراسمی غیر قانونی است، اظهار داشت: شرایط بحرانی کرونایی بیجار مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم و بازاریان ایجاد کرده اما تعدادی از خانواده‌ها با برگزاری مراسم ختم و عروسی بر مشکلات موجود می‌افزایند.

وی اضافه کرد: ستاد مبارزه با کرونا در قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا در شهرستان با کسی تعارف ندارد به همین خاطر در چند هفته اخیر بارها از طریق پیام‌های صوتی در سطح شهر و نشر در فضای مجازی، محدودیت‌های کرونایی اعلام شده لذا بی خبری از موضوع دیگر توجیه پذیر نیست.

فرماندار بیجار افزود: در شب و روز گذشته ۶ مجلس عروسی که از گروه‌های نوازنده نیز برای شرکت در مراسم دعوت کرده بودند، تعطیل و به برگزار کنندگان اخطار و تذکر داده شد و ۲ مجلس ختم که مهمانان زیادی هم داشتند نیز با حضور به موقع متوقف و اجازه برگزاری داده نشد.

وی با بیان اینکه حضور در چنین مراسمی بر تعداد مبتلایان و افزایش مرگ و میرها تاثیر مستقیم دارد، تاکید کرد: مهمان پذیری بیجاری‌ها موجب خواهد شد این شرایط بحرانی ادامه داشته و مشکلات اقتصادی نیز افزایش یابد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار جزء ۴۳ شهرستان بحرانی کرونایی کشور است که در سومین هفته تعطیلی اماکن و بازار تعطیل به سر میبرد که در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها