امام جمعه اراک: انتخابات آمریکا پرده از ماهیت این کشور برداشت

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و وقایعی که در حال اتفاق است، پرده از ماهیت این کشور برداشت.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک افزود: هر موضوعی که جمهوری اسلامی ایران را به آن متهم می‌کردند، اکنون خودشان به آن گرفتار شده‌اند و خود را که مجری انتخابات هستند به تقلب متهم می‌کنند.

وی اظهار داشت: انتخابات در این کشور واقعیت آمریکا را روشن می‌کند که دموکراسی غربی دروغ و بهانه برای فریب و دستیبابی به اهداف شوم نیست.

امام جمعه اراک گفت: از ابتدا این نکته عنوان شده که برای ما فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود ما در هر شرایطی روی پای خود می ایستیم.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: امت مقتدر اسلامی در جهان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد یعنی یک چهارم جمعیت جهان را مسلمانان شامل می‌شوند که می‌توانند با وحدت مشکلات را برطرف کنند.

وی اظهار داشت: داعش توسط آمریکا به وجود آمد و خودشان به ایجاد آنان معترف هستند و اکنون نیز برخی حرکات تروریستی مثل انفجار در دانشگاه کابل باعث شدند تا ۲۲ نفر شهید و دهها نفر زخمی شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سیاست آمریکا و استکبار به ویژه رژیم صهیونیستی بر آن است که مسلمانان وحدت نداشته باشند تا توطئه گران به راحتی بتوانند به اهداف پلید خود دست یابند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: ملت ایران اسلامی راه خود را یافته و آن همان راهی است که امام راحل و مقام معظم رهبری برآن تاکید دارند.

وی اظهار داشت: باید از همه امکانات کشور در جهت عمرانی، آبادانی، تولید، خود اتکایی و اشتغال مولد بهره گرفت زیرا کشور ظرفیت‌های با ارزشی دارد که باید بلفعل شود.

امام جمعه اراک گفت: باید به جای دعواهای سیاسی و جناح بندی‌ها، عزم و اراده راستین را در خدمت به مردم بسیج کرد.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه افزود: پشتیبانی ما از کادر درمان این است که زنجیره ویروس کرونا را قطع کنیم و بیماری به این مراکز فرستاده نشود.

وی اظهار داشت: باید محله‌هایی که احتمال شیوع بیماری کووید ۱۹بیشتر است گندزایی و ضدعفونی شوند تا با قطع زنجیره به پزشکان و پرستاران کمک بیشتری شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: محله به محله و مسجد محور باید برای مقابله با کرونا اقدام کرد و این مهم در استان مرکزی آغاز شده است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: انتقال آب از دریای خزر از طرح‌های بزرگ آبرسانی کشور است که برای مقابله با خشکسالی در کشور اجرایی شده است.

وی اظهار داشت: ایران کم باران است و میزان بارش در کشور باید با طرح های علمی مدیریت شود.

نماز عبادی، سیاسی جمعه تا پیش از شیوع کرونا در ۳۳ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =