روزنامه صهیونیستی: برخی کشورهای عربی نگران هستند

تهران- ایرنا- روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» امروز (جمعه) فاش ساخته است برخی کشورهای عربی از پیروزی «جو بایدن» در انتخابات آمریکا و احتمال بازگشت وی به توافق هسته ای با ایران و لغو تحریم های آمریکا علیه این کشور بسیار نگران هستند و به علاوه به این جمع بندی رسیده اند که احتمال توقف روند عادی سازی روابط میان تل آویو و دولت های عربی هم وجود دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه المیادین، روزنامه اسرائیلی نوشته است: با شمارش آراء انتخابات آمریکا و برتری «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات این کشور نسبت به «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری خواه خود، پیشاپیش چندین کشورعربی نگرانی خود را از پیروزی بایدن و اقدامات او در قبال ایران، ابراز کرده اند.

به نوشته هیوم، آنها از این نگران هستند که روند عادی سازی روابط بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی با روی کار آمدن بایدن متوقف شود.

مقامات کشورهای عربی به این روزنامه صهیونیستی گفته اند که ترس آنها از سیاست خارجی بایدن ناشی نمی شود، بلکه  از مشاوران اطراف وی است که در تصمیم گیری ها با او شریک هستند.

المیادین در انتهای گزارش روزنامه اسرائیلی اضافه کرده است، شخصیت های سیاسی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و دیپلمات های ارشد عرب، ابراز نگرانی کرده اند که شکست ترامپ ممکن است منجر به توقف مذاکرات عادی سازی کشورهای عربستان، عمان و قطر با رژیم صهیونیستی و با میانجیگری آمریکا شود.

مجله آمریکایی«فارن پالیسی» نیز دیروز در گزارشی نوشته بود که بایدن قول داده است دوباره به توافق هسته ای با ایران برگردد و تحریم ها علیه تهران برداشته شود که از نظر مقامات سعودی این اقدام ثبات منطقه را تهدید خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =